Niebezpiecznie na polu. Saperzy wykopali 10 niewybuchów

W gminie Janowiec, podczas prac polowych wykopane zostały pociski artyleryjskie oraz granaty pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Policyjny pirotechnik, który został wezwany na miejsce ocenił przedmioty jako potencjalnie niebezpieczne i powiadomił saperów. Pociski zostały zabezpieczone i przewiezione w bezpieczne miejsce celem ich rozbrojenia.

Niewybuch na polu w gminie Janowiec

Niebezpiecznie na polu. Saperzy wykopali 10 niewybuchów

Wczoraj do dyżurnego puławskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na polu w gminie Janowiec wykopano przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowano policjantów, w tym policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusze potwierdzili, że wykopany został pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.

Zabezpieczono 10 niebezpiecznych niewybuchów

„W związku z podejrzeniem, że w pocisku może znajdować się materiał wybuchowy policjanci wezwali na miejsce saperów oraz zabezpieczyli teren gdzie został znaleziony pocisk. Saperzy, którzy przyjechali z Dęblina, odkryli, że w ziemi znajduje się więcej tego typu przedmiotów. W sumie zabezpieczono ich 10, z czego 8 pocisków artyleryjskich oraz dwa granaty, moździerzowy i ręczny. Patrol saperski zabezpieczył wszystkie przedmioty przewożąc je w bezpieczne miejsce, aby je zneutralizować” – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Podpalił stodołę swojej siostry!

Niebezpiecznie na polu. Saperzy wykopali 10 niewybuchów

 

Policja przypomina, że znalezionych niewybuchów nie wolno samodzielnie przenosić ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić służby i stosować się do poleceń wydawanych przez dyspozytora numeru alarmowego.

 

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics