Niebezpiecznie na polu. Saperzy wykopali 10 niewybuchów

W gminie Janowiec, podczas prac polowych wykopane zostały pociski artyleryjskie oraz granaty pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Policyjny pirotechnik, który został wezwany na miejsce ocenił przedmioty jako potencjalnie niebezpieczne i powiadomił saperów. Pociski zostały zabezpieczone i przewiezione w bezpieczne miejsce celem ich rozbrojenia.

Niewybuch na polu w gminie Janowiec

Niebezpiecznie na polu. Saperzy wykopali 10 niewybuchów

Wczoraj do dyżurnego puławskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na polu w gminie Janowiec wykopano przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowano policjantów, w tym policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusze potwierdzili, że wykopany został pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.

Zabezpieczono 10 niebezpiecznych niewybuchów

„W związku z podejrzeniem, że w pocisku może znajdować się materiał wybuchowy policjanci wezwali na miejsce saperów oraz zabezpieczyli teren gdzie został znaleziony pocisk. Saperzy, którzy przyjechali z Dęblina, odkryli, że w ziemi znajduje się więcej tego typu przedmiotów. W sumie zabezpieczono ich 10, z czego 8 pocisków artyleryjskich oraz dwa granaty, moździerzowy i ręczny. Patrol saperski zabezpieczył wszystkie przedmioty przewożąc je w bezpieczne miejsce, aby je zneutralizować” – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Podpalił stodołę swojej siostry!

Niebezpiecznie na polu. Saperzy wykopali 10 niewybuchów

 

Policja przypomina, że znalezionych niewybuchów nie wolno samodzielnie przenosić ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić służby i stosować się do poleceń wydawanych przez dyspozytora numeru alarmowego.

 

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics