Nielegalna uprawa konopi ukryta w belach słomy. 41-latkowi grozi ponad 20 lat więzienia

Do 20 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi zatrzymanemu przez bielskich kryminalnych. Na jego posesji funkcjonariusze ujawnili nielegalną plantację konopi oraz zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Okazało się, że narkotyki ukryte były w bardzo nietypowym miejscu. Mężczyzna w belach słomy przygotował pomieszczenie do hodowli roślin, tam też przechowywał susz. Mieszkaniec powiatu bielskiego usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy i wytwarzania znacznej ilości narkotyków.

Nielegalna uprawa konopi ukryta w belach słomy. 41-latkowi grozi ponad 20 lat więzienia

Bielscy kryminalni ustalili, że 41-letni mieszkaniec powiatu bielskiego może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych mundurowi znaleźli słoik z suszem oraz szklanymi lufkami, które wypełnione były tą substancją. Mężczyzna przyznał się, że narkotyki należą do niego i zapewniał funkcjonariuszy, że nie posiada więcej środków odurzających. Mundurowi jednak nie dali wiary jego zapewnieniom i kontynuowali swoje czynności, a w przeszukaniu wspierał ich policyjny pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Nielegalna uprawa konopi ukryta w belach słomy. 41-latkowi grozi ponad 20 lat więzienia

W stosie słomianych bel ukryty tunel

Podczas szczegółowych czynności, w stosie słomianych bel mundurowi zauważyli ukryty tunel. Kiedy weszli do środka okazało się, że na jego końcu, pomiędzy belami, znajduje się pomieszczenie z drewnianej konstrukcji. 41-latek ukrył tam nielegalną plantację konopi wraz z instalacją przygotowaną do uprawy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 60 krzaków. Dodatkowo mundurowi ujawnili 3 szklane słoiki wypełnione suszem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczony dwukrotnie susz to marihuana. Łącznie było to blisko 400 gramów.

41-latek został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu bielskiego usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy nielegalnej uprawy konopi w zbiegu nielegalnym wytwarzaniem znacznej ilości narkotyków. Za to grozi do 20 lat pozbawienia wolności. Drugi zarzut dotyczy nielegalnej uprawy. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności.

Źródło i fot.: KPP Bielsk Podlaski

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics