Nieprawidłowości w 16 przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego z Ukrainy

W dniach 13 kwietnia – 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 16 przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego z Ukrainy, co stanowi 3,2 % kontrolowanych przesyłek pasz tego rodzaju z Ukrainy.

Nieprawidłowości w 16 przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego z Ukrainy

Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE. Nieprawidłowości dotyczyły: zapleśnienia poekstrakcyjnej śruty słonecznikowej, niezgodności w dokumentacji przesyłki ziarna prosa, niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek ziarna prosa i makucha słonecznikowego.

Decyzja granicznych lekarzy weterynarii

W dniach 13 kwietnia – 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 3 przesyłkach żywności pochodzenia zwierzęcego z Ukrainy, co stanowi 4,6% kontrolowanych produktów tego rodzaju z Ukrainy. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE. Nieprawidłowości dotyczyły niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek.

W dniach 13 kwietnia – 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 2 przesyłkach ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, co stanowi 1,6% kontrolowanych produktów tego rodzaju z Ukrainy. Nieprawidłowości dotyczyły niezgodności w dokumentacji przesyłek. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE.

Źródło: GIW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics