Nowa podstrona „Biologia w rolnictwie”. Partnerstwo z firmą Chemirol

Z radością informujemy o uruchomieniu nowej podstrony „Biologia w rolnictwie”, która stanowi ważny element rozwoju naszej platformy. Jest to przestrzeń poświęcona nowinkom, badaniom oraz rozwiązaniom z zakresu mikrobiologii, biostymulacji i odżywiania roślin, mająca na celu dzielenie się wiedzą, analizami oraz innowacjami w tej dziedzinie.

Warto podkreślić, że firmą strategicznie wspierającą naszą inicjatywę jest PUH „Chemirol” Sp. z o.o. – lider wśród dystrybutorów rozwiązań dla rolnictwa, który od lat angażuje się w działania na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii oraz podnoszenia standardów w zakresie bezpieczeństwa i efektywności  produktów biologicznych.

Ekoschematy – nowy element nowej Wspólnej Polityki Rolnej

Jednym z zagadnień, który będziemy szeroko omawiać na platforimie są ekoschematy – element nowej Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) Unii Europejskiej, która ma promować wśród rolników dbałość o zrównoważony rozwój rolnictwa poprzez zachęcanie do lepszego zarządzania zasobami naturalnymi oraz lepszą ochronę różnorodności biologicznej. W ich obręb wchodzi promocja praktyk zwiększających żyzność gleby, przemyślane nawożenie czy samą poprawę jakości uzyskiwanych plonów.

Firma Chemirol, z bogatym doświadczeniem i wiedzą w obszarze chemii i biotechnologii, odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu nowoczesnych produktów oraz usług. Wsparcie naszego partnera jest nieocenione w procesie opracowywania treści merytorycznych na naszej podstronie.

Partnerstwo i doradztwo to nie tylko elementy naszej strategii – to fundamenty, które od początku kształtują DNA firmy Chemirol. Naszą misją jest nie tylko dostarczanie rolnikom innowacyjnych rozwiązań biologicznych, ale przede wszystkim budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu i wymianie wiedzy. Współtworzenie przestrzeni, takiej jak podstrona „Biologia w rolnictwie”, jest dla nas naturalnym krokiem w kierunku wspólnego rozwoju i odpowiedzialnego kształtowania przyszłości rolnictwa – wskazuje Rafał Opiłowski, Dyrektor Działu Biostymulatorów w PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Dopłata do nawozów mikrobiologicznych

Podstrona świetnie wpisuje się w aktualne trendy, gdyż od marca 2025 roku ministerstwo rolnictwa rozszerzyło ekoschemat „Biologiczna uprawa” (dawniej „Biologiczna ochrona upraw”) o nawozy mikrobiologiczne. Rolnicy, którzy zechcą korzystać z tego ekoschematu otrzymają dopłatę do mikrobiologicznych nawozów w wysokości 22,47 euro na hektar (około 96 zł).

W portfolio firmy Chemirol posiadamy szereg produktów wspierających zdrowotność i prawidłowy rozwój roślin. Są to produkty z zakresu zarówno biostymulacji, nawożenia dolistnego, jak też szybko rozwijającej się gałęzi mikrobiologii. Staramy się nie tylko odpowiadać na potrzeby polskich rolników, ale również wskazywać kierunki działania w rolnictwie, które w zgodzie z naturą pozwalają rolnikom maksymalizować plon i zysk. W kontekście ekoschematów dodam, że aż pięć naszych produktów znajduje się na liście nawozowych produktów mikrobiologicznych BlueN zawierający bakterie azotowe, a także Bakto ProFOS, BaktoKompleks, Bakto G-STOP oraz nowość w naszej ofercie – Bakto ON-STOP. Pamiętajmy jednak, że te produkty, to nie tylko możliwość uzyskania dopłat w wysokości 22,5 EUR do hektara. O metodzie działania i efektach, jakie przynosi stosowanie tych produktów opowiemy szerzej na łamach „Biologia w rolnictwie” – dodaje Paweł Kossakowski, Dyrektor Działu Produktów Mikrobiologicznych w PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Na nowej stronie użytkownicy znajdą szereg artykułów, badań, analiz oraz najnowszych osiągnięć w dziedzinie mikrobiologii, które są efektem połączenia sił naszej platformy i partnera. Podstrona „Biologia w rolnictwie” to nie tylko centrum wiedzy, ale także przestrzeń wymiany doświadczeń i innowacji, które mogą przyczynić się do rozwoju tego dynamicznie rozwijącego trendu.

Zachęcamy do śledzenia nowości, które będą regularnie publikowane, oraz do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną i produktową przygotowaną we współpracy z firmą Chemirol.

Advertisement

Advertisement

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics