Nowe Univo Xpro w sezonie 2015

Ochrona fungicydowa w minionym sezonie wymagała szczególnego podejścia i stosowania preparatów o wydłużonym działaniu.

W takich warunkach doskonale sprawdził się system podwójnej ochrony fungicydowej Univo Xpro firmy Bayer CropScience.

W systemie tym do pierwszego zabiegu stosowano Aviator® Xpro 225 EC, a do drugiego Fandango® 200 EC. Dzięki korzystnemu oddziaływaniu na wysokość plonów, wysoką  skuteczność przeciwko septoriozom i wydłużonemu działaniu, system został doceniony przez wielu producentów zbóż.

Firma Bayer stara się jednak dostarczać rolnikom coraz to lepsze rozwiązania,  czego efektem będzie oferowany w sezonie 2015 nowy ulepszony system Univo Xpro.

 

\"\"

 

W pierwszym zabiegu Fungicyd Aviator Xpro zastąpiony zostanie przez Boogie® Xpro 400 EC. Ten nowy fungicyd oprócz substancji czynnych zawartych w Aviatorze uzupełniony został o spiroksaminę specjalizującą się w szybkim wyniszczaniu mączniaka prawdziwego.

Boogie Xpro składa się z protiokonazolu 100g/l, biksafenu 50 g/l oraz spiroksaminy 250 g/l.

Ten trzy składnikowy fungicyd łączy w sobie wysoką skuteczność działania wyniszczającego z długim okresem zapobiegawczym. Teraz wszędzie tam gdzie zboża wysiane zostały we wczesnych terminach, przy zagęszczonych łanach i  odmianach podatnych na mączniaka prawdziwego Boogie Xpro będzie zawsze dobrym wyborem, a zastosowanie dodatkowej wysokiej ilości spiroksaminy w ilości 375 g/ha zagwarantuje wysoki poziom zwalczania tego patogenu niezależnie od jego fazy rozwoju.

Boogie Xpro w systemie podwójnej ochrony Univo Xpro stosuje się w dawce 1,5 l/ha –  kolejny zabieg to Fandango w dawce 1,0 l/ha.

 

\"\"

 

Boogie Xpro sformułowany jest w nowatorskiej technologii formulacyjnej „leafshield”, która ułatwia rozpylanie, zwilżenie i rozprzestrzenianie się cieczy roboczej po powierzchni liści.

Z praktycznego punktu widzenia przekłada się to na większą elastyczność stosowania Boogie Xpro. Po pierwsze daje możliwość zwiększenia kropli opryskowej i wykonanie zabiegu przy silniejszym wietrze.

Po drugie już po kilkunastu minutach od wykonania oprysku substancje czynne  są odporne na zmywanie przez deszcz.

 

\"\"

 

Cechą wyróżniającą fungicydy wyprodukowane w technologii Xpro (biksafen +protiokonazol) a jednocześnie i system Univo Xpro jest niespotykana szybkość działania przy jednoczesnej zdolności do długotrwałej ochrony przed patogenami, oraz bardzo korzystnemu wpływowi na wysokość plonów.

Producentów zbóż, którzy planują osiągać jak najwyższe plony zachęcam do wypróbowania nowego ulepszonego Univo Xpro na swoich plantacjach. 

Dariusz Szymański
Bayer CropScience

 

\"\"

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here