Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Była to okazja do zaprezentowania nowości na 2024 rok i przedstawienia aktualnych działań.

Konferencja prasowa: Nowości od BASF na nowy sezon

Spotkanie z dziennikarzami otworzyła Monika Glen – Menedżer ds. Komunikacji i Serwisów Marketingowych.

Andrej Sarnatsky  – nowy Country Manager Agricultural Solutions BASF Polska Sp. z o.o. wraz z Kateryną Demydas – Head of Marketing Agricultural Solutions BASF Polska podsumowali mijający rok, w którym BASF utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w segmencie ŚOR w Polsce (według badań Kynetec). Zwrócili oni uwagę na środowisko rynkowe w Polsce: nieprzewidywalną sytuację ekonomiczną, wzrost cen środków do produkcji rolnej, spadek cen płodów rolnych, nadpodaż zbóż na rynku czy średnie plony głównych upraw poniżej przeciętnej. BASF Polska kontynuuje swoją strategię ciągłego wprowadzania innowacji na rynek, czego wyrazem są premiery aż 4 nowych produktów do ochrony rzepaku i zbóż w 2024 roku. BASF Polska zamierza także kontynuować rozwój i udoskonalać swój Program Korzyści BeneFito, dzięki któremu chce być bliżej swojego klienta końcowego, czyli rolnika.

Andrej Sarnatsky  – nowy Country Manager Agricultural Solutions BASF Polska Sp. z o.o.

Nowości w ochronie rzepaku na 2024 rok omówił Paweł Biliński – Crop Manager ds. Rzepaku i Słonecznika Agricultural Solutions BASF Polska. Pierwszą nowością jest fungicyd i regulator wzrostu i rozwoju roślin Architect®.

Paweł Biliński – Crop Manager ds. Rzepaku i Słonecznika Agricultural Solutions BASF Polska

Jest to rozwiązanie, które pozwoli producentom wykorzystać potencjał plonowania rzepaku. Architect® ma bowiem trojakie działanie:

  • fungicyd – pozwala chronić rzepak przed najgroźniejszą chorobą: suchą zgnilizną kapustnych, a także innymi chorobami (czerń krzyżowych, mączniak prawdziwy, biała palmistość),
  • architekt łanu – pozwala kształtować uprawę tak, aby osiągnąć najwyższy zwrot z inwestycji, czyli zapewnić jej dobre przezimowanie i optymalizację pokroju,
  • efekty fizjologiczne – dzięki którym można wykorzystać maksymalnie potencjał plonowania, głównie poprzez uodpornienie roślin na stres.
Kateryna Demydas – Head of Marketing Agricultural Solutions BASF Polska

Drugą nowością BASF w ochronie rzepaku będzie fungicyd Pictor® Revy – pierwszy produkt w tej uprawie zawierający Revysol® – najlepszy triazol na rynku. Jest on przeznaczony do stosowania w okresie kwitnienia, a jego główne zalety to:

  • optymalna formulacja stworzona dla rzepaku, aby uniezależnić się od pogody,
  • szerokie spektrum zwalczanych chorób (zwłaszcza zgnilizna twardzikowa) i wysoka skuteczność,
  • długie okno zabiegowe.

Z kolei nowości w ochronie zbóż na 2024 rok omówili: Magdalena Pietrzak – Crop Manager ds. zbóż oraz Kamil Szpak – Specjalista ds. wdrożeń produktów. Pierwsza nowość jest skierowana głównie do producentów nastawionych na mniej intensywną uprawę zbóż, szukających uniwersalnego rozwiązania. Jest nim fungicyd Daxur®. Decydując się na niego rolnicy będą mogli zachować równowagę między dobrymi wynikami i przystępną ceną. Daxur® cechują idealnie wyważone korzyści:

  • szerokie spektrum ochrony we wszystkich gatunkach zbóż,
  • długotrwałe działanie dzięki sile formulacji,
  • pozytywne efekty fizjologiczne,
  • ekonomiczne użycie – czyli dobre plony za przystępną cenę.
Magdalena Pietrzak – Crop Manager ds. zbóż

Drugą nowością w ochronie zbóż jest fungicyd Revyflex® Plus przeznaczony do stosowania w zabiegu T1. To produkt skierowany do rolników chcących uzyskiwać najwyższe plony wysokiej jakości. Jest to gotowa formulacja – następca rozwiązania RevyFlex® sprzed kilku lat. Kluczowa zaleta tego produktu – innowacyjna formulacja, zapewnia producentom zbóż pewność inwestycji i skuteczność działania.  Revyflex® Plus zarejestrowany jest przeciwko takim chorobom jak: mączniak prawdziwy zbóż i traw, łamliwość podstawy źdźbła, septorioza, rdza brunatna i żółta, rynchosporioza, plamistość siatkowa jęczmienia. Posiada wszystkie zalety istotne w pierwszym zabiegu w ochronie zbóż: działa już od 5oC, skutecznie chroni  nawet do 50 dni, wiąże się średnio 100-krotnie mocniej z patogenem. Revyflex® Plus jest częścią systemu BASF do ochrony plantacji prowadzonych intensywnie – wraz z innymi fungicydami zawierającymi najlepszy triazol na rynku  – Revysol®.

Źródło i fot. BASF

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics