OC ciągnika na pół roku?

Samorząd rolniczy uważa, że powinna być wprowadzona możliwość okresowego ubezpieczenia OC ciągnika oraz przyczepy rolniczej.

rolnik, rolnictwo, oc ciągnika, oc przyczepy, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz,

W tej sprawie Zarząd KRIR zwrócił się do Ministerstwa Finansów z wnioskiem o zmianę przepisów dotyczących ubezpieczeń pojazdów mechanicznych. Chce umożliwienia okresowego, np. półrocznego ubezpieczenia OC ciągnika oraz przyczepy rolniczej..

– Znaczna część takich pojazdów jest użytkowana tylko przez pewną część roku, co związane jest z sezonowością prac w rolnictwie – wyjaśnia Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Redakcja AgroNews, na podst. KRIR, fot. Kamila Szałaj

1 KOMENTARZ

  1. Ta propozycja, to mydlenie oczu i pozorowanie działania prorolniczego. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie przepisów umożliwiających czasowe wyrejestrowanie każdego pojazdu, nieużytkowanego na drogach publicznych, na dowolny okres. Za tzw. komuny takie wyrejestrowanie było bezpłatne i za wyrejestrowany okres nie płaciło się OC. I to było mądre i logiczne prawo. Osobnym zagadnieniem jest ubezpieczenie OC. Powinno obejmować kierowcę każdego pojazdu a nie pojazd. Wszak sam pojazd bez kierowcy nikomu nie wyrządzi szkody, więc po co go ubezpieczać? No ale nie spodziewam się w Polsce prawa opartego na logice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here