Ogromny pożar hali w gospodarstwie. Ogień strawił słomę, sianokiszonkę i 20 ton nawozów!

12 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji ratowniczo-gaśniczej pożaru hali magazynowej w miejscowości Leopoldowo, gm. Miastkowo. Wewnątrz znajdowały się bele słomy, sianokiszonki oraz 20 ton nawozów.

Ogromny pożar hali w gospodarstwie. Ogień strawił słomę, sianokiszonkę i 20 ton nawozów!

2 czerwca 2024 r. o godzinie 12:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży wpłynęła informacja o pożarze hali magazynowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że objęta pożarem jest hala magazynowa – łukowa o stalowej konstrukcji. Wewnątrz hali znajdowały się bele słomy – 250 szt., sianokiszonki – 300 szt.,  nawozy – 20 ton, pasze oraz drewno budowlane. Nikt nie wymagał pomocy medycznej.   

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu w pierwszej fazie działań 4 prądów gaśniczych wody, ( 2 w natarciu oraz 2 w obronie sąsiadującego budynku gospodarczego). Sukcesywnie po dotarciu kolejnych zastępów straży pożarnych, ilość prądów gaśniczych zwiększono do 6 (4 w natarciu i 2 w obronie). Ratownicy działali w aparatach ochrony układu oddechowego.

Podczas prowadzonych działań zorganizowano punkt czerpania wody w miejscowości Łuby Kurki wraz z dowożeniem. Dodatkowo strażacy zastosowali zbiornik przenośny na wodę, jako zapas środka gaśniczego. Po wstępnym ugaszeniu pożaru tlące się bele, jak również pozostałości zostały wywiezione na zewnątrz obiektu ładowarką teleskopową i dokładnie przelane wodą. Następnie pogorzelisko zostało sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej – nie stwierdzono zagrożenia.

Pożar zakwalifikowano jako pożar duży.

W działaniach trwających 8 godzin i 53 minut udział wzięło 12 zastępów – 55 ratowników:

  • JRG PSP Łomża – 5,
  • OSP KSRG Stare Kupiski  – 1,
  • OSP KSRG Miastkowo – 2,
  • OSP KSRG Mątwica – 1,
  • OSP KSRG Śniadowo – `1,
  • OSP KSRG Szczepankowo – 1,
  • OSP Łuby Kurki – 1.

Opracowanie: mł. ogn.  Kinga Konicka
Zdjęcia: KM PSP w Łomży, Łukasz Sienicki Remiza.pl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics