Ogromny pożar koło Strzelec Krajeńskich. Spaliło się 150 hektarów zboża (VIDEO)

W poniedziałek 25 lipca o godz. 16.42 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża w miejscowości Tuczno. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej.

Ogromny pożar koło Strzelec Krajeńskich. Spaliło się 150 hektarów zboża
Ogromny pożar koło Strzelec Krajeńskich. Spaliło się 150 hektarów zboża

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zastali rozwinięty pożar zboża na pniu. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać w stronę Lubicza. Do akcji gaśniczej były dysponowane kolejne zastępu straży pożarnej.

W kulminacyjnym momencie pożaru, z ogniem walczyło ponad 20 jednostek straży pożarnej z terenu powiatu z powiatu strzelecko-drezdeneckiego oraz gorzowskiego oraz 2 samoloty gaśnicze. – Obecnie sytuacja jest już opanowana. Spaleniu uległo blisko 150 hektarów zboża. Obecnie trwa dogaszanie. Na miejscu wciąż pracuje 20 zastępów straży pożarnej. Oczywiście w akcji gaśniczej brało udział więcej zastępów, ale ze względu na trudne warunki i zmęczenie strażaków, następowała rotacja jednostek – mówi dyżurny WSKR.

Właściciel wstępnie wycenił straty na 3 mln zł. Akcja strażaków potrwa jeszcze kilka godzin.

Żródło: Lubuskie24.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Są pierwsze pozytywne sygnały. Ceny w skupach rosną!

W krajach unijnych pojawiły się kolejne pozytywne sygnały rynkowe. Uczestnicy rynku przewidują poprawę sytuacji rynkowej w II połowie 2022 r. na skutek spadku pogłowia...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE