Ogromny pożar stodoły. Z ogniem walczono dwa dni

16 września w Knykach (gm. Barwice) doszło do ogromnego pożaru stodoły. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków przez dwa dni.

Ogromny pożar stodoły. Z ogniem walczono dwa dni

Pożar pojawił się w sobotę, około godziny 21:00. „W dniu 16-17.09.2023 o godz.21.10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Knyki. Podczas dojazdu do zdarzenia KDR poprosił o wysłanie większych SIŚ na miejsce pożaru, gdyż pożar był bardzo mocno rozwinięty. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy zastęp OSP STARY CHWALIM prowadzący działania gaśnicze. Na początku skupiono się na obronie dwóch sąsiadujących budynków do czasu dojazdu kolejnych zastępów oraz uratowaniu królików z budynku objętego pożarem– relacjonują na FB strażacy z OSP Barwice.

Ogromny pożar stodoły. Z ogniem walczono dwa dni

Po ugaszeniu i stłumieniu pożaru zaczęto wywozić, wyrzucać, przelewać palącą się słomę. Dla zapewnienia ciągłości podawania wody wprowadzono dowożenie wody z pobliskiego hydrantu oraz punktu czerpania wody zbudowanego na pobliskim stawie. Po ugaszeniu pożaru zaczęto usuwać nadpaloną więźbę dachową. Akcja trwała 2 dni i zakończyła się 17 września około godziny 15:00.

W akcji udział brał: Zastęp OSP BARWICE, Zastęp OSP STARY CHWALIM, Zastęp OSP STORKOWO, Zastęp OSP PARSĘCKO, Zastęp OSP GRZMIĄCA, 3 Zastępy JRG SZCZECINEK, Oficer dyspozycyjny z JRG SZCZECINEK, policja, pogotowie energetyczne, nadzór budowlany, z-ca burmistrza Barwic.

Źródło i fot.: OSP Barwice

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Tragiczna sytuacja na rynku zbóż, rzepaku i kukurydzy nadal trwa! Nie ma widoków na poprawę

Tragiczna sytuacja na rynku zbóż, rzepaku i kukurydzy nadal trwa i wynika z nadmiaru zboża, który jest nadal wynikiem niekontrolowanego napływu zboża z Ukrainy na rynek unijny, po...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics