Oszukany podczas zakupu bydła

Ponad 4500 złotych stracił mieszkaniec naszego powiatu podczas sprzedaży dwóch sztuk bydła. Ogłoszenie potencjalnego nabywcy zostało przez sprzedającego znalezione na jednym z ostrołęckich portali internetowych.

W minioną niedzielę do ostrołęckich policjantów zgłosił się 59 – letni mieszkaniec naszego powiatu i poinformował o oszustwie na jego szkodę podczas sprzedaży zwierząt.

Według zgłaszającego 19 lutego bieżącego roku na jednym z ostrołęckich portali internetowych znalazł on ogłoszenie dotyczące kupna dwóch sztuk bydła, którym się zainteresował.

Bydło przekazane, pieniędzy brak

Po skontaktowaniu się z potencjalnym nabywcą ustalona została suma za sprzedaż zwierząt, oszacowano ją na kwotę 4530 złotych. Jednak mimo przekazania zwierząt kupujący do chwili obecnej nie przekazał umówionej sumy pieniędzy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą ostrołęccy policjanci.

Soja w skarmianiu zwierząt

Bądźmy ostrożni podczas tego rodzaju transakcji, podczas których nie dostajemy ,,do ręki” zapłaty za dany towar. W takich przypadkach starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, takich jak wygląd potencjalnych kupców, czy też zapisanie numerów rejestracyjnych pojazdu jakimi się oni poruszali.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here