Oszustwo przy zakupie opału w „okazyjnej cenie”

Prawie 30 tysięcy złotych stracił 41-latek z powiatu ryckiego. Mężczyzna znalazł na jednym z portali ogłoszeniowych opał w „okazyjnej” cenie. Nawiązał kontakt ze sprzedającym, a następnie przelał pieniądze na podane konto. Niestety sprzedający nie wywiązał się z warunków umowy i towaru nie przysłał, a kontakt z nim się „urwał”. Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line.

Pellet z Ukrainy w bardzo okazyjnej cenie

Wczoraj do komisariatu w Dęblinie zgłosił się 41-latek, który został oszukany przy zakupie opału. Ze zgłoszenia mężczyzny wynikało, że na początku czerwca na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę sprzedaży opału – pelletu z Ukrainy w bardzo okazyjnej cenie. Nawiązał kontakt mailowy ze sprzedającym wyrażając zainteresowanie ofertą. Po kilku dniach telefonicznie skontaktował się z nim sprzedający. Warunki transakcji zostały ustalone już w formie telefonicznej i mailowej. Zgodnie z uzgodnieniami warunkiem otrzymania zamówionych 24 ton pelletu, miała być całkowita wpłata pieniędzy przez kupującego. 41-latek przelał pieniądze w kwocie niemal 30 tysięcy złotych na podane przez sprzedającego konto bankowe i oczekiwał na zamówiony towar. Niestety opał nie został mu przysłany w umówionym terminie. Kupujący kontaktował się ponownie ze sprzedającym, lecz pomimo ponagleń nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedającym się „urwał”. Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na Policję. Dęblińscy policjanci prowadzą postępowanie w powyższej sprawie” – relacjonuje starszy aspirant Agnieszka Marchlak.

Jechał traktorem autostradą pod prąd!

W związku z coraz liczniejszymi oszustwami przy sprzedażach między innymi opału, materiałów budowlanych i innymi produktami, które oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach, po raz kolejny policja apeluje o rozwagę podczas zakupów internetowych. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach, pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru. Szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na dużą kwotę.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak
Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Są pierwsze pozytywne sygnały. Ceny w skupach rosną!

W krajach unijnych pojawiły się kolejne pozytywne sygnały rynkowe. Uczestnicy rynku przewidują poprawę sytuacji rynkowej w II połowie 2022 r. na skutek spadku pogłowia...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE