Piątkowa sesja spadkowa dla zbóż

Inwestorzy sprzedawali w drugiej części tygodnia kontrakty i likwidowali swoje długie pozycje w sytuacji rozmów o wznowieniu dostaw z Ukrainy i łagodzeniu restrykcji eksportowych przez Indie.

Piątkowa sesja spadowa dla zbóż
Piątkowa sesja spadowa dla zbóż

Sekretarz generalny ONZ powiedział w środę (18.05.2022), że prowadzi „intensywne” rozmowy z kilkoma krajami, w tym Ukrainą, Rosją, Stanami Zjednoczonymi i członkami Unii Europejskiej, aby wznowić dostawy produktów rolnych z Ukrainy.

Indie pod koniec ubiegłego tygodnia zdecydowały o natychmiastowym wstrzymaniu eksportu w celu zapewnienia dostaw krajowych (notowania pszenicy wybiły się mocno w górę w poniedziałek i wtorek), ale w tym tygodniu władze Indii zmieniły retorykę, twierdząc, że dotrzymają już podpisanych umów i będą wysyłać zakontraktowaną wcześniej pszenicę.

Rzepak zyskał w piątek, ale wcześniej mocno tracił śladem olejów roślinnych w oczekiwaniu na przywrócenie eksportu oleju palmowego przez Indonezję, co nastąpi już 23-maja.

Andrzej Bąk – ewgt
Źródło cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wysokie koszty produkcji uderzają w producentów pieczarek

Uprawa pieczarek obecnie szczególnie mocno odczuwa rosnącą presję kosztów. Co prawda, poprawiła się sytuacja po kryzysie związanym z pandemią, ale rosnące koszty produkcji i...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE