Pierwszy sklep rolniczy Powered by Kramp w Polsce

Już wkrótce otwarcie pierwszego sklepu rolniczo-technicznego Powered by Kramp. Gostynin, w woj. mazowieckim przeciera szlaki i staje się pierwszym punktem PBK na mapie Polski. Firma Kramp, największy europejski dostawca części zamiennych dla rolnictwa, stworzył nowy model biznesowy, zastępujący formaty sklepów Grene marką Kramp.

Od lewej: Waldemar Balcerak – Retail Consultant, Joanna Stańczak, Adam Stańczak, Jacek Gbur – Commercial Director, Leszek Niewiedziała – Regionalny Retail Manager.

Od 2011 r. Kramp rozwija w kraju system franczyzowy pod szyldem Grene. Sieć liczy dziś 168 sklepów, które dobrze prosperują, ze względu na dużą rozpoznawalność wśród rolników i wysoką jakość oferowanych produktów. Potrzebne było jednak odświeżenie w podejściu biznesowym do dealerów i obecnych franczyzobiorców. Właśnie dlatego Kramp postawił na nowoczesne sklepy Powered by Kramp, znane już w wielu krajach europejskich oraz na rozwój cyfryzacji całego biznesu, w tym przygotowanie do podejścia omnichannel.

Nowe partnerskie sklepy

20 czerwca 2022 r. podczas Konferencji Biznesowej (zobacz video z Konferencji) firma ogłosiła zmianę. Niecały miesiąc później, 15 lipca podpisano pierwszą umowę na otwarcie PBK w Gostyninie. Pan Adam i Pani Joanna Stańczak od zawsze chcieli prowadzić własny biznes. Nowi partnerzy Kramp znają rolnictwo od podszewki. Prowadzą wspólnie gospodarstwo rolne, specjalizujące się w produkcji roślinnej. Pan Adam wychował się w gospodarstwie, zna się na sprzęcie rolniczym i dzięki temu jest zorientowany na potrzeby rolników. Pani Joanna jest doradcą rolniczym, zajmuje się wnioskami o dotacje i pomaga w prowadzeniu dokumentacji w gospodarstwach rolnych.

Polski rynek potrzebuje sklepów z jak największym asortymentem oraz dostępnością towaru na jutro. W naszej okolicy brakuje takiego sklepu, dlatego postanowiliśmy poszukać bezpiecznego biznesu, by taki punkt otworzyć. Kilka lat czekaliśmy na odpowiedni lokal. Przekonała nas oferta Kramp – m.in. układ sklepu w formie samoobsługowej, gdzie rolnik może dokładnie obejrzeć towar. Wiemy też, że współpraca ze znaną marką przyciąga klientów. Oni czują się bezpiecznie i my również. Mamy świadomość, że biznes jest stabilny, a do tego otrzymujemy wsparcie operacyjne, marketingowe i pakiet szkoleń, podnoszących nasze kompetencje i pomagający w dalszym rozwoju sklepu. To wszystko opiera się o przyjazną dla nas – partnerów formułę, która daje nam swobodę działania – podsumowują Państwo Stańczak”.

Co z marką Grene?

Obecnie trwają prace przygotowawcze nad otwarciem sklepu. Jeszcze tego lata klienci będą mieli możliwość odwiedzenia pierwszej placówki PBK. A co z istniejącymi sklepami Grene? Dotychczasowi franczyzobiorcy Grene mogą nadal prowadzić sklepy pod szyldem Grene, ale mają również możliwość transformacji sklepu na Powered by Kramp, opartego o 3-letnią umowę partnerską. Zmiany wprowadzane przez Kramp mają doprowadzić do dynamicznego rozwoju sieci pod szyldem Kramp i stworzenia silnej struktury sklepów detalicznych, zorientowanych w pełni na potrzeby klientów. Kramp rozpoczął również budowę 5 flagowych obiektów – sklepów pokazowych w Polsce.

Pierwszy sklep rolniczy Powered by Kramp w Polsce

Jakie korzyści przynosi koncept Powered by Kramp?

„Oferujemy naszym klientom dwie formy współpracy w ramach Powered by Kramp: PBK Dealer, czyli tzw. „miękki” rodzaj partnerstwa oraz PBK Partner, czyli bardziej zaawansowaną formę funkcjonowania sklepu z elastycznymi formami finansowania i wdrożonym programem motywacyjnym. Program motywacyjny jest bardzo istotnym elementem PBK, ponieważ jego zadaniem jest premiowanie zaangażowania i wyników dealerów poprzez bonusy. A im większe zaangażowanie i wyniki klient osiągnie, tym bardziej atrakcyjne formy wsparcia i pomoc w ich wdrożeniu może pozyskać” – mówi Jacek Gbur, Dyrektor Handlowy Kramp Polska.

Orientacyjne koszty przystąpienia do PBK Partner są uzależnione od wielkości sklepu. Każdorazowo przyszli Partnerzy otrzymują projekt aranżacji sklepu wraz z zestawieniem kosztów związanych z wyposażeniem w regały, wizualizacją wewnętrzną i zewnętrzną a także wycenę dobranego wspólnie z klientem asortymentu.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.poweredbykramp.pl/

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Są pierwsze pozytywne sygnały. Ceny w skupach rosną!

W krajach unijnych pojawiły się kolejne pozytywne sygnały rynkowe. Uczestnicy rynku przewidują poprawę sytuacji rynkowej w II połowie 2022 r. na skutek spadku pogłowia...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE