Pijany, na zakazie przewoził kradzione drewno

Kradzież drewna, złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a także kierowanie w stanie po użyciu alkoholu samochodem bez aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia, to czyny za które odpowie 43-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Pijany, na zakazie przewoził kradzione drewno
Pijany, na zakazie przewoził kradzione drewno Fot. Policja

Zatrzymany do kontroli mężczyzna, przewoził w przestrzeni ładunkowej samochodu drewno, na które nie miał dokumentu zakupu. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Ukradł drewno na kwotę 150 zł

W środę (27 stycznia) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od strażnika leśnego z Nadleśnictwa Brzózka o zatrzymaniu osoby, która w przestrzeni ładunkowej pojazdu citroen furgon przewoziła drewno, na które nie miała dokumentu zakupu.

W wyniku podjętych czynności ustalono miejsce wycinki dwóch gatunków drzew, a także dokonano ich wyceny, szacując straty na łączną kwotę około 150 złotych.  Podczas realizacji zgłoszenia przez dzielnicowych okazało się, że mężczyzna odpowie nie tylko za to wykroczenie. Policjanci wyczuwając od 43-latka woń alkoholu, poddali go badaniu, które potwierdziło ich podejrzenia. Wynik wskazywał, iż znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a auto które prowadził nie ma ubezpieczenia i aktualnego przeglądu technicznego.

Ciało rolnika znalezione w zagrodzie z bydłem

Dzielnicowi zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny. Samochód trafił na policyjny parking, natomiast drewno zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Leśnej.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here