Pijany traktorzysta wjechał w dom i uciekł

Na terenie gm. Ludwin kierowca ciągnika rolniczego staranował ogrodzenie posesji uszkadzając przy tym skrzynkę elektryczną oraz ścianę prywatnego domu. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Łęczyńscy policjanci w niedługim czasie ustalili sprawcę, był on kompletnie pijany.

Kierowca ciągnika uciekł z miejsca zdarzenia

W sobotę w godzinach wieczornych na terenie gm. Ludwin mieszkaniec domku jednorodzinnego nagle usłyszał głośne odgłosy łamanego drewna. Jak się okazało, kierujący ciągnikiem przejechał po ogrodzeniu prywatnej posesji taranując przy tym skrzynkę elektryczną, a następnie  uderzył w ścianę domu uszkadzając konstrukcję drewnianą i elewację budynku. Kierowca ciągnika oddalił się z  miejsca.

Łęczyńscy policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu ustalili sprawcę uszkodzenia mienia. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec tej gminy.  Mężczyzna przyznał się, że kierował ciągnikiem i uciekł z miejsca zdarzenia ponieważ wcześniej spożywał alkohol. Badania alkometrem na zawartość alkoholu wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce za swoje czyny stanie przed obliczem sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Źródło i fot.: http://lubelska.policja.gov.pl
Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here