Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który w Jazgarce wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna był zakleszczony. Policjanci i załoga karetki pogotowia podnieśli pojazd i wydostali spod niego mężczyznę. Alkomat szybko wskazał przyczynę zdarzenia.

Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem
Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem fot. KMP w Ostrołęce

Wczoraj kilka minut przed godz.13 do dyżurnego ostrołęckich policjantów dotarło poważne zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciągnika jest przygnieciony przez ciągnik rolniczy, który wjechał do przydrożnego rowu. Osoby postronne, który przyjechały na miejsce nie były w stanie pomóc zakleszczonemu traktorzyście” – relacjonuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Policjanci wraz z ratownikami przystąpili do uwolnienia mężczyzny, ponieśli pojazd i wydostali go spod ciągnika. Okazało się, że kierowca ciągnika (44 lata) jest pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Miał on problem zarówno z utrzymaniem równowagi, jak i komunikacją. Ponadto okazało się, że nigdy nie posiadał on prawa jazdy, a ciągnik rolniczy, którym się poruszał od dłuższego czasu nie posiada ważnych badań technicznych.

Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym jazda pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Źródło i fot.: KMP Ostrołęka

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa × 3 =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,899ObserwującyObserwuj
7,280SubskrybującySubskrybuj

Dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe: 3,2 mld zł na kontach rolników

18 października ruszyła wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Przebiega ona bardzo sprawnie. - W pierwszym tygodniu...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE