PILNE! Polski rolnik uznany za zbrodniarza wojennego za akcję na granicy z Ukrainą. ZZR „Korona” apeluje o ochronę

Hubert Ojdana, członek i działacz ZZR „Korona”, który w ostatnich dniach obnażył całą prawdę o procederze importu zbóż i rzepaku z Ukrainy znalazł się w tarapatach. Otrzymuje ciągłe groźby od Ukraińców i został wpisany na „Czarną listę SBU”. ZZR „Korona” apeluje o ochronę dla odważnego rolnika.

Ukraińcy zastraszają polskich rolników. ZZR „Korona” apeluje o pilną pomoc

Hubert Ojdana wraz z innymi rolnikami na terminalu przeładunkowym w Dorohusku pokazał jaki towar z Ukrainy wjeżdża do Polski. Nagrał filmy, w których widać spleśniałą kukurydzę i rzepak.

Te działania nie spodobały się Ukraińcom i oprócz ciągłych gróźb został wpisany na „Czarną listę SBU”, na której umieszcza się zbrodniarzy wojennych. Ukraińcy kierują w stronę Ojdany zarzut szpiegostwa i utrudnianie dostaw broni. Ponadto zarzucają polskiemu rolnikowi działania na rzecz Rosji, oraz niszczenie zboża. Ukraińska organizacja pozarządowa Myrotvorets przypisuje Hubertowi Ojdanie także „udział w aktach agresji humanitarnej na Ukrainę w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej”, „świadome działania mające na celu wyrządzenie szkody gospodarce Polski i Ukrainy w interesie rosyjskiego agresora”.

ZRR „Korona” apeluje o ochronę dla rolnika

ZRR „Korona” oczekuje, że stosowne służby państwowe zajmą się sprawą i ochronią rolnika przed działaniami zmierzającymi do zastraszenia lub eliminacji.

Apelujemy do wszystkich organizacji rolniczych o pilne spotkanie ponad podziałami politycznymi, w celu wypracowania pomocy dla naszego członka i zapewnienia mu ochrony. Podobne przypadki mogą się powtórzyć i dotknąć działaczy innych organizacji lub inne osoby lub protestujące przeciwko nielegalnemu importowi  towarów z Ukrainy” – czytamy w komunikacie ZRR „Korona”. Nie możemy pozwolić żeby w NASZYM KRAJU, nasi rodacy byli ścigani za pokazywanie prawdy! – dodają.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics