Płatności końcowe z tytułu dopłat 2023 – ponad 3,5 mld zł przekazane ubiegającym się o ekoschematy, trwa realizacja płatności dobrostanowych

Do 7 maja 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała 5,7 mld zł płatności końcowych dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tej kwocie jest też ponad 3,5 mld zł wypłacone rolnikom, którzy we wnioskach złożyli m.in. deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych lub dobrostanu zwierząt. Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło 14,9 mld zł.

W 2023 roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników, a przeznaczona na nie pula środków to blisko 17 mld zł. Zaliczki były wypłacane między 16 października a 30 listopada. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło niemal 9,2 mld zł. Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Do 7 maja ARiMR wypłaciła je w kwocie 5,7 mld zł – w tym ponad 3,5 mld zł rolnikom, którzy we wnioskach o dopłaty złożyli m.in. deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych lub ekoschematu dobrostan zwierząt. Realizacja płatności dobrostanowych ruszyła 30 kwietnia, a do tej pory rolnicy otrzymali z tego tytułu blisko 9 mln zł.

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r. Warto, by oczekujący na pieniądze sprawdzili, czy ARiMR ma właściwe numery kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Zostaw komentarz

  1. Patrzcie jakie nieroby. Minął juz ponad rok od składania wniosków a te nieroby wypałacili tylko 6,2 mld euro z 9,2 mld euro no i jak zwykle tłumaczą tym że mają czas. Tymczasem znam ludzi którzy już dostali powiadomienia że ich wnioski nie zostana rozpatrzone w terminie do końca maja 2024 .Tym jakoś redaktorzyny za 5 złotych sie nie zajmą jak również tym że rolnicy nie mają pieniędzy za co żyć przez lenistwo tych urzędasów z ARiMR

  2. Patrzcie jakie nieroby. Minął juz ponad rok od składania wniosków a te nieroby wypałacili tylko 6,2 mld euro z 9,2 mld euro no i jak zwykle tłumaczą tym że mają czas. Tymczasem znam ludzi którzy już dostali powiadomienia że ich wnioski nie zostana rozpatrzone w terminie do końca maja 2024 .Tym jakoś redaktorzyny za 5 złotych sie nie zajmą jak również tym że rolnicy nie mają pieniędzy za co żyć przez lenistwo tych urzędasów z ARiMR.Nawet komentarzy nie można wstawić nie przychylnych tej władzy.Za PIS takiego bagna nie było!!!

  3. Patrzcie jakie nier…oby. Minął juz ponad rok od składania wniosków a te nier….oby wypałacili tylko 6,2 mld euro z 9,2 mld euro no i jak zwykle tłumaczą tym że mają czas. Tymczasem znam ludzi którzy już dostali powiadomienia że ich wnioski nie zostana rozpatrzone w terminie do końca maja 2024 .Tym jakoś redaktorzyny za 5 złotych sie nie zajmą jak również tym że rolnicy nie mają pieniędzy za co żyć przez lenistwo tych urzęda…sów z ARiMR.Nawet komentarzy nie można wstawić nie przychylnych tej władzy.Za PIS takiego bagna nie było!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics