Pocisk artyleryjski w transporcie buraków

Pocisk artyleryjski prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej znaleziono na terenie cukrowni w Krasnymstawie. Jak się okazało, niewybuch przyjechał na teren zakładu schowany w jednym z transportów buraków. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

„Wczoraj wieczorem oficer dyżurny krasnostawskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie miejscowej cukrowni znaleziono przedmiot wyglądem przypominający pocisk artyleryjski. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało był to nieuzbrojony pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Wszystko wskazuje na to, że niewybuch przyjechał na teren cukrowni schowany w jednym z transportów buraków” – relacjonuje aspirant Jolanta Babicz.

Mundurowi zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajmą się znaleziskiem.

Pijany traktorzysta wpadł do rowu i dachował

Policjanci przypominają, iż niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką Policji.

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics