Podpalał nieużytki, a tłumaczył że chciał ugasić

W piątkowe popołudnie w Bożykowej w gminie Chmielnik doszło do pożaru nieużytków. Na miejscu oprócz strażaków pojawili się także funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu. Mundurowi podczas patrolowania zauważyli mężczyznę podejrzewanego o wzniecenie pożaru. Ogień strawił około 1,5 hektara nieużytków.

Podpalał nieużytki, a tłumaczył że chciał ugasić

Kłęby dymu nad nieużytkami rolnymi

12 maja po południu chmielniccy policjanci, którzy patrolowali miejscowość Bożykowa w gminie Chmielnik, zauważyli kłęby dymu unoszące się nad nieużytkami rolnymi. Gdy mundurowi podjechali w pobliże pożaru, zauważyli mężczyznę, który wachlował płomienie gałęzią z liśćmi. Gdy mężczyzna ten zobaczył zbliżających się w jego kierunku policjantów, natychmiast rzucił się do ucieczki.

Po krótkim pościgu został zatrzymany. 65-latek swoje zachowanie w obrębie źródła pożaru, tłumaczył chęcią jego ugaszenia, mimo iż wyglądało to na zupełnie odwrotne działanie.

Ukradł z gospodarstwa ciągnik. Szaleńczy rajd zakończył dachowaniem

Teraz całej tej sprawie przyjrzy się dokładnie sąd. 65-latkowi przyjdzie odpowiedzieć za nie wykonywanie obowiązków przeciwpożarowych oraz za niestosowanie się do poleceń policjantów.

Opr. MPK
Źródło i fot.:  KMP w Kielcach

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Gembicka: W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna Gembicka...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics