Policja zatrzymała pijanego traktorzystę. Ma poważne kłopoty

W poniedziałek 2 stycznia trzebniccy policjanci zatrzymali, mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, jest poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu śledczego, a pojazd, którym jechał jest niedopuszczony do ruchu. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz wysoka kara finansowa.

Policja zatrzymała pijanego traktorzystę. Wpadł w poważne kłopoty

„Trzebniccy policjanci zostali poinformowani, że kierujący ciągnikiem rolniczym poruszając się po jednej z wsi gminy Trzebnica najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Podczas kontroli i rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 26-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego 2,5 promila alkoholu w organizmie” – relacjonuje st. asp. Daria Szydłowska

W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że mieszkaniec naszego powiatu posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd, którym kierował jest niedopuszczony do ruchu. Policjanci ustalili również, że 26-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Po przeprowadzonych z jego udziałem czynnościach został doprowadzony do Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

Olbrzymi pożar kurnika w gminie Narew

Sprawa znajdzie swój finał w trzebnickim sądzie, gdzie nieodpowiedzialny 26-latek poniesie konsekwencje prawne związane z prowadzeniem pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Reagujmy, nim będzie za późno! Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czy marzenia. Nie bądź obojętny. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta – REAGUJMY. Jeśli trzeba odbierzmy kluczyk od auta. Jeśli sami nie jesteś w stanie interweniować – WEZWIJMY POLICJĘ. Możemy zrobić to anonimowo.

Źródło i fot.: KPP Trzebnica

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wsparcie rolników – nowe decyzje Rady Ministrów

Zgodnie z zapowiedziami minister rolnictwa i rozwoju wsi Anny Gembickiej Rada Ministrów podjęła kolejne decyzje wspierające rolników. Rada Ministrów przyjęła zmianę rozporządzenia Rady Ministrów z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics