Policjanci wyprowadzili 40 krów z płonącej obory

Policjanci z posterunku w Rościszewie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Dąbkowa Parowa płonie obora, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z właścicielami wyprowadzili z obory 40 krów.

Policjanci wyprowadzili z płonącej obory 40 krów
Policjanci wyprowadzili z płonącej obory 40 krów

Do zdarzenia doszło w sobotę w Dąbkowej Parowej (gm. Szczutowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rościszewie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia, doszło do pożaru obory. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdował się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach obory, paliła się więźba dachowa oraz znajdująca się na poddaszu słoma” – relacjonuje mł. asp. Katarzyna Krukowska z Policji Mazowieckiej.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej obory. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Śmierć w kurniku

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej , a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

Pomagać i chronić to hasło, które przyświeca funkcjonariuszom każdego dnia i to nie jest pusty slogan, ale słowa, które mają dla policjantów znaczenie.

Autor. mł. asp. Katarzyna Krukowska
Policja Mazowiecka

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE