Policjanci wyprowadzili 40 krów z płonącej obory

Policjanci z posterunku w Rościszewie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Dąbkowa Parowa płonie obora, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z właścicielami wyprowadzili z obory 40 krów.

Policjanci wyprowadzili z płonącej obory 40 krów
Policjanci wyprowadzili z płonącej obory 40 krów

Do zdarzenia doszło w sobotę w Dąbkowej Parowej (gm. Szczutowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rościszewie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia, doszło do pożaru obory. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdował się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach obory, paliła się więźba dachowa oraz znajdująca się na poddaszu słoma” – relacjonuje mł. asp. Katarzyna Krukowska z Policji Mazowieckiej.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej obory. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Śmierć w kurniku

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej , a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

Pomagać i chronić to hasło, które przyświeca funkcjonariuszom każdego dnia i to nie jest pusty slogan, ale słowa, które mają dla policjantów znaczenie.

Autor. mł. asp. Katarzyna Krukowska
Policja Mazowiecka

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR

W odpowiedzi liczne krytyczne sygnały napływające od rolników w sprawie zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR od 1 stycznia 2024 r. Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics