Policjanci złapali podpalacza bel słomy i sprzętu rolniczego

Praca przasnyskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o podpalenia, do których doszło w ostatnim czasie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutów podpalenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci dorwali podpalacza bel słomy i sprzętu rolniczego. Fot.: KPP Przasnysz

„Do pierwszego podłożenia ognia doszło pod koniec sierpnia 2021 roku przy ul. Królewieckiej w Przasnyszu. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa elewacja budynku jednorodzinnego oraz inne przedmioty znajdujące się w obrębie budynku.  Kolejnych podpaleń, 35-latek dopuścił się 22 lutego 2022 roku wieczorem. W pierwszym przypadku mężczyzna podpalił śmiecie pozostawione w pustostanie. Mężczyzna tego samego wieczoru dopuścił się kolejnego podpalenia. Podpalił stertę słomy w skutek czego spaleniu uległo około 500 sztuk bel słomy i sprzęt rolniczy” – podaje asp. szt. Krzysztof Błaszczak z KPP w Przasnyszu.

Zatrzymany mężczyzna swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości ponad 130 tys. zł.

Okres na wypalanie traw rozpoczęty. Strażacy mają pełne ręce roboty

W piątek Sąd Rejonowy w Przasnyszu na wniosek przasnyskich policjantów oraz przasnyskiej Prokuratury Rejonowej wobec 35-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 3 miesięcy.  Mężczyźnie grozi teraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: asp. szt. Krzysztof Błaszczak
Źródło i fot: KPP w Przasnyszu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE