Pomoc dla pszczelarzy – korzystne zmiany w naborze

Beneficjenci pomocy udzielanej w ramach dwóch interwencji finansowanych z budżetu Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 mają nieco więcej czasu na złożenie w ARiMR wniosków o płatność. Chodzi o „Inwestycje, wspieranie modernizacje gospodarstw pasiecznych” (I.6.2) oraz „Wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi”.

Pomoc dla pszczelarzy – termin naboru wydłużony do 25 sierpnia

Termin na złożenie wniosków został wydłużony z 16 sierpnia do 25 sierpnia 2023 r.

Pierwotny termin na złożenie wniosków o płatność został wydłużony z 16 sierpnia do 25 sierpnia 2023 r. W związku z tym, zmianie ulega również termin zakończenia realizacji operacji oraz poniesienia kosztów.

Nie zmienia się natomiast termin składania wniosków o płatność w zakresie „Pomocy na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół” (I.6.5). Dokumenty trzeba złożyć do 31 sierpnia 2023 r.

We wszystkich trzech przypadkach wnioski o płatność składa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznej ARiMR.

Dobre wieści dla rolników, którzy sprzedali pszenicę lub grykę po 14 kwietnia

Przypomnijmy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadziła nabory w ramach trzech interwencji z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 od 3 do 24 kwietnia 2023 r. Można się zapoznać z listami wniosków i dowiedzieć, czy pomoc na realizację zaplanowanej operacji została przyznana.

Źródło: ARiMR

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics