Pomoc do przezimowanych rodzin pszczelich. Podsumowanie naboru

Na razie ARiMR zarejestrowała ok. 44 tys. wniosków o przyznane wsparcia do przezimowanych rodzin pszczelich. Nabór zakończył się 31 maja. Budżet na ten cel to 80 mln zł.

Pomoc do przezimowanych rodzin pszczelich. Podsumowanie naboru

O dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich mogli ubiegać się hodowcy, którzy prowadzą działalność nadzorowaną i są wpisani do rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii i ewidencji producentów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W sumie pszczelarze złożyli w tym roku ok. 44 tys. wniosków – najwięcej na Lubelszczyźnie (5 tys.), w Małopolsce (4,5 tys.) i na Podkarpaciu (4,3 tys.). Ostateczne dane mogą się zmienić, ponieważ wnioski można był wysyłać także rejestrowaną przesyłką pocztową.

50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej

Stawka dofinansowania to – tak jak w poprzednim roku – 50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, a pula środków zarezerwowanych na tę pomoc wynosi 80 mln zł. Wsparcie udzielane jest w formule pomocy de minimis w rolnictwie.

O wsparcie na utrzymanie pszczół w okresie bezpożytkowym można było się ubiegać już po raz czwarty. W 2021 roku pszczelarze otrzymali z tego tytułu blisko 20 mln zł, w 2022 ponad 23 mln zł, a w 2023 niemal 77 mln zł.

Źródło: ARiMR

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics