Pożar kurnika. Padło 32 tysiące kurcząt

6 lipca 2022 roku o godzinie 20:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Krzywiec, gm. Narew. Ze względu na powierzchnię, ponad 1400 m2, pożar został zakwalifikowany jako bardzo duży.

Pożar kurnika. Padło 32 tysiące kurcząt

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej całe poddasze budynku inwentarskiego objęte było pożarem a płomienie wydostawały się przez drzwi oraz spod pokrycia dachowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz w pierwszej fazie działań podaniu trzech prądów wody w natarciu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia kolejnych zastępów podano dodatkowe dwa prądy wody.

Pożar kurnika. Padło 32 tysiące kurcząt

Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony przy pomocy wentylatorów osiowych. W trakcie działań nikt nie został poszkodowany lecz w wyniku wysokiej temperatury padło ok. 32 tys. kurcząt.

Pożar zboża na polu. Strażacy stanęli na wysokości zadania!

W działaniach udział brało dziewięć zastępów straży pożarnej. Cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce, trzy zastępy z OSP w Narwi, po jednym zastępie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześciance i Łosince. W trakcie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce, patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

 

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Kobać, KP PSP w Hajnówce.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Siew materiału kwalifikowanego

W praktyce rolniczej są trzy możliwości zwiększenia dochodowości w produkcji rolniczej. Pierwsza to wzrost plonu, a dalej obniżenie kosztów produkcji oraz wzrost ceny...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE