Pożar strawił gospodarstwo. Część zwierząt nie przeżyła

W nocnym pożarze zginęło 19 sztuk bydła, udało się uratować 34 zwierzęta. Ogień strawił stodołę oraz część poddasza nad oborą. Ogień zauważono przed godziną 1 na terenie gospodarstwa w miejscowości Żukowo w powiecie kartuskim.

Pożar strawił gospodarstwo. Część zwierząt nie przeżyła.
Pożar strawił gospodarstwo. Część zwierząt nie przeżyła. Fot.: KP PSP Kartuzy

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy pełniący funkcję obory i stodoły. Pożar swym zasięgiem obejmował całe wnętrze stodoły oraz część poddasza nad oborą. W budynku przebywało łącznie ponad 50 szt. bydła. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu łącznie ośmiu prądów wody w natarciu do wnętrza obiektu objętego pożarem i w obronie na część obory i pobliskie budynki gospodarcze – relacjonuje st. kpt. Marek Szwaba z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

Pożar strawił gospodarstwo. Część zwierząt nie przeżyła. Fot.: KP PSP Kartuzy
Pożar strawił gospodarstwo. Część zwierząt nie przeżyła. Fot.: KP PSP Kartuzy

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do przerzucenia składowanej w budynku słomy w celu jej przelania i dogaszenia zarzewi ognia.

W pożarze padło 19 sztuk bydła, natomiast pozostałe 34 udało się uratować. Działania strażaków trwały blisko 10 godzin i brało w nich udział 14 zastępów strażaków.

Źródło: OSP.pl Fot. KP PSP Kartuzy

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wysokie koszty produkcji uderzają w producentów pieczarek

Uprawa pieczarek obecnie szczególnie mocno odczuwa rosnącą presję kosztów. Co prawda, poprawiła się sytuacja po kryzysie związanym z pandemią, ale rosnące koszty produkcji i...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE