Pożar w gospodarstwie. Właściciele sami ewakuowali zwierzęta!

31 marca w miejscowości Szczytniki w Wielkopolsce doszło do pożaru budynku inwentarskiego. Zagrożona pożarem była stodoła oraz wiaty, pod którymi znajdowała się hodowla kaczek. Jeszcze przed przyjazdem strażaków właściciele sami ewakuowali bydło z obory oraz byli w trakcie ewakuacji małych kaczek z odchowalnika.

Pożar w gospodarstwie. Właściciele sami ewakuowali zwierzęta!

31 marca przed godziną 17:00 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu wpłynęła informacja o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Szczytniki. Przybyły  na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp ustalił, że pożarem objęty jest cały dach nad budynkiem obory i odchowalnika, zagrożone są sąsiednie obiekty bezpośrednio przylegające do budynku objętego pożarem – stodoła oraz wiaty pod którymi znajduje się hodowla kaczek.

Właściciele sami ewakuowali bydło z obory oraz byli w trakcie ewakuacji małych kaczek z odchowalnika.  Działania straży w pierwszym etapie polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na przyległe budynki: stodołę i wiatę oraz pomocy w ewakuacji młodych kaczek z odchowalnika. Po stłumieniu ognia wprowadzono roty na poddasze budynku celem usunięcia składowanej tam słomy i siana, którą zrzucano na podwórze, gdzie była dogaszana i wywożona na pobliskie pole i ponownie przelewana wodą.  Pożar ugaszono, na tym działania zakończono.

Opracował: asp. sztab. Robert Radziszewski
Zdjęcia: archiwum JRG 2 Kalisz

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics