Pożar w piekarni. Prawie czterdziestu strażaków w akcji

17 lipca 2022 roku po godzinie 17:00 Państwowa Straż Pożarna w Gnieźnie otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku z piekarnią. Na miejsce zdarzenia zadysponowano siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie (dwa zastępy) oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kłecko (dwa zastępy z OSP Kłecko oraz 1 z OSP Ułanowo), a także z gminy Mieleszyn (po jednym zastępie z OSP Mieleszyn i OSP Karniszewo).

Prawie czterdziestu strażaków gasiło pożar w piekarni

Pożar zagrażał przyległemu do budynków produkcyjnych  budynkowi mieszkalnemu

Po dojeździe na miejscu zdarzenia zastano pożar składowanych na dziedzińcu obiektu palet drewnianych oraz rozwijający się pożar poddasza budynku magazynów wyrobów gotowych i mąki. Pożar zagrażał przyległemu do budynków produkcyjnych  budynkowi mieszkalnemu. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych siedem osób opuściło budynek. Podjęto również nieskuteczną próbę gaszenia pożaru.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do całego zakładu, a także podaniu prądów gaśniczych na palące się palety oraz drewnianą konstrukcję poddasza. Sukcesywnie prowadzono również rozbiórkę poszycia podbitki dachowej. Strażacy ewakuowali na zewnątrz budynku 3 regały z wypieczonym chlebem.

Prawie czterdziestu strażaków gasiło pożar w piekarni

Po szybkiej lokalizacji pożaru dalsze działania polegały na wentylacji zadymionych pomieszczeń, dalszych pracach rozbiórkowych konstrukcji dachu budynku, a także dogaszaniu zarzewi ognia. Całość dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym.

W trwających 2 godziny i 43 minuty działaniach udział wzięło 38 strażaków PSP oraz OSP. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał jedną osobę.

Źródło i fot.:Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE