Advertisement

Prawie 15 tysięcy kurczaków spłonęło w pożarze kurnika w Wielkopolsce

Do ogromnego pożaru kurników doszło w sobotę (06.11) kilka minut po godz. 10:00 w miejscowości Cienin Zaborny w powiecie słupeckim w Wielkopolsce. Spłonęło prawie 15 tys. kurczaków.

Pożar kurników w Wielkopolsce Fot. OSP Kamień
Dyżurny na miejsce wysłał, aż 18 wozów strażackich: 6 z PSP Słupca, 2 z OSP Kamień i po 1 z OSP Cienin Zaborny, Drążna, Gółkowo, Młodojewo, Pokoje, Piotrowice, Słupca, Wilczna, a także Lądek i Ostrowite.
Prawie 15 tysięcy kurczaków spłonęło w pożarze kurnika w Wielkopolsce
Prawie 15 tysięcy kurczaków spłonęło w pożarze kurnika w Wielkopolsce Fot. FB OSP Kamień
Po dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych. Głównym zadaniem było zlokalizowanie źródła ognia i podania na niego prądów wody. „Po wstępnym opanowaniu żywiołu użyliśmy wentylatorów, aby oddymić budynek. Widłami przegarnęliśmy słomę, która znajdowała się w środku” – relacjonują na FB strażacy z OSP Kamień.
Pożar przyniósł ogromne straty. Spalił się dach i słoma. Nie udało się uratować prawie 15  tysięcy sztuk drobiu. Działania trwały 4 godziny.
Źródło: FB OSP Kamień

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + 14 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Finansowanie rolnictwa zagrożone!

6 grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał zmianę ustawy - Kodeks postępowania cywilnego dotyczącą między innymi możliwości windykacji rolników. Według ekonomistów, wprowadzona nowela spowoduje ograniczenia...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE