Prawie 7 ton nielegalnego tytoniu w ciężarówce na A4

Opolska KAS udaremniła próbę przewozu nielegalnego tytoniu na autostradzie A4. Gdyby towar trafił do sprzedaży, straty dla budżetu państwa wyniosłyby 8 mln 200 tys. zł. Za paserstwo akcyzowe i uchylanie się od opodatkowania grożą sankcje z kodeksu karnego skarbowego.

Prawie 7 ton nielegalnego tytoniu w ciężarówce na A4

22 kwietnia 2024 roku na autostradzie A4 funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Kierowca pojazdu nie posiadał kompletu wymaganych dokumentów i nie umiał wyjaśnić szczegółów dotyczących przewożonego towaru. W przestrzeni ładunkowej, funkcjonariusze wykryli kilkaset worków wypełnionych tytoniem do palenia. Nielegalny towar został zatrzymany i zabezpieczony do dalszych czynności.

Wartość towaru oszacowano na 5,5 mln zł

Funkcjonariusze ustalili, że worki z tytoniem ważyły 6 726 kg. Wartość towaru oszacowano na 5,5 mln zł. Gdyby nielegalny tytoń wprowadzono do obrotu, straty w podatku akcyzowym i podatku VAT wyniosłyby łącznie 8,2 mln zł.

Za nielegalny obrót tytoniem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy grozi odpowiedzialność karna i karno skarbowa.

Postępowanie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Źródło: Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics