Prezes LIR złożył wniosek o interwencyjny skup kukurydzy

Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej złożył wniosek o rozpoczęcie interwencyjnego skupu kukurydzy z powodu nasycenia rynku kukurydzą i wyraźne spadki cen.

Prezes LIR złożył wniosek o interwencyjny skup kukurydzy

Zbiory kukurydzy na ziarno w kraju są już mocno zaawansowane, aczkolwiek ciągle spora ilość ziarna pozostaje do zebrania na wschodzie i południowym wschodzie kraju.  Znaczne zaawansowanie zbiorów spowodowało spore nasycenie rynku kukurydzą i wyraźne spadki cen.

Biorąc pod uwagę ustabilizowanie rynku kukurydzy Zarząd LIR proponuje wprowadzić interwencyjny skup kukurydzy przez Polski Holding Spożywczy (Krajowa Grupa Spożywcza) przy współudziale podmiotów prywatnych, które posiadają odpowiednią infrastrukturę techniczną oraz zaplecze magazynowe.

Duże przeceny kontraktów na rzepak i pszenicę

Interwencyjny skup kukurydzy według Lubelskiej Izby Rolniczej przyczyni się do zdjęcia nadmiaru ziarna z rynku i pozwoli ustabilizować ceny.

AM/Redakcja AgroNews na podst. LIR

 

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Co wynika z listy firm importujących zboże?

Chyba najprostszy wniosek, jaki nasuwa się po lekturze listy firm, które importowały zboże z Ukrainy jest taki, że to pieniądz rządzi światem, a w biznesie nie ma...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics