Advertisement

Prezydent podziękował strażakom za pomoc w walce z pandemią

Prezydent podziękował strażakom za pomoc w walce z pandemią
Prezydent podziękował strażakom za pomoc w walce z pandemią Foto Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent RP podziękował strażakom za ich zaangażowanie w walce z pandemią koronawirusa. – Strażacy – zawodowi i ochotnicy – w trakcie pandemii jak zawsze stanęli na wysokości zadania. W każdej chwili, kiedy są potrzebni, to także są gotowi, stają niezawodnie do służby i są tymi, którzy pierwsi niosą pomoc – podkreślał Andrzej Duda. 

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli udział m.in. prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i strażacy ochotnicy od początku pandemii są zaangażowani w niesienie pomocy – pełnili służbę na granicach pomagając Straży Granicznej w procesach kontroli, budowie tymczasowych izb przyjęć, a także świadczą pomoc teraz – przy realizacji Narodowego Programu Szczepień.

Niezwykła jest rola straży

Prawda jest taka, że ludzie jak nie wiedzą dokąd zadzwonić, a jest jakaś rozpaczliwa sytuacja, to zawsze było tak, że dzwonili na straż. To jest tradycja, która pokazuje jak niezwykła jest rola straży i jak dobrze strażacy wykonują swoje zadania. Jesteście służbą, która cieszy się w społeczeństwie najwyższym zaufaniem – mówił prezydent RP.

Prezydent podziękował strażakom za pomoc w walce z pandemią
Prezydent podziękował strażakom za pomoc w walce z pandemią Foto Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent zapowiedział pełne wsparcie kolejnego etapu modernizacji służb mundurowych

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak w trakcie spotkania podkreślił doskonałe przygotowanie strażaków do zaistniałej sytuacji. – Dziękujemy za dostrzeżenie naszego działania. Od samego początku, jak tylko pojawiła się pandemia, straż pożarna już do sytuacji się przygotowywała. Odbyły się spotkania w ministerstwie, odprawy z Panami ministrami i sprawdzenie swoich możliwości. Trzeba przyznać że jako służba byliśmy jedną z lepiej przygotowanych, co wynika z naszych obowiązków dotyczących ochrony biologicznej i chemicznej – powiedział Komendant Główny PSP.

Andrzej Duda zapowiedział też swoje pełne wsparcie kolejnego etapu modernizacji służb mundurowych, zakładany na lata 2021-2024.Trzeba starać się o to, aby mimo pandemii, mimo sytuacji kryzysowej także dla budżetu, aby ten program który był zakładany na lata 2021 – 2024 udało się przeprowadzić – dodał.

osp.pl Foto Grzegorz Jakubowski/KPRP

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE