Prezydent zainaugurował nowy rok akademicki na SGGW

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Prezydent Andrzej Duda zainaugurował nowy rok akademicki.

 Prezydent zainaugurował nowy rok akademicki na SGGW
Prezydent zainaugurował nowy rok akademicki na SGGW

Ogromnie dziękuję za wkład o charakterze naukowym i dydaktycznym w rozwój polskiego rolnictwa. Dziękuję, że propagujcie kształcenie na obszarach wiejskich – mówił Andrzej Duda.

Polskie rolnictwo zapewnia żywność w wystarczającej ilości nie tylko dla nas, jako 38-milionowego społeczeństwa ludzi, którzy mieszkają w Rzeczypospolitej Polskiej, ale zapewnia żywność i produkty rolne, które stanowią dziś ogromną część polskiego eksportu i przynoszą polskiemu państwu wielki dochód – podkreślił Prezydent RP podczas uroczystości, dziękując polskim rolnikom za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. – Z mojego punktu widzenia to bezpieczeństwo ma znaczenia fundamentalne – dodał.

W uroczystości wzięli też udział m.in. Szef KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.

Źródło i fot.: prezydent.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jedenaście + osiem =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

W tym roku zarejestrowano o 39 proc. więcej nowych ciągników niż rok wcześniej

W listopadzie br. zarejestrowano 1064 szt. nowych ciągników. To mniej o 124 szt. niż przed miesiącem, ale to wciąż kolejny miesiąc, kiedy ilość rejestracji...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE