Program \”Owoce w szkole\” coraz bardziej popularny

Program Owoce w szkole z roku na rok coraz bardziej popularny wśród szkół podstawowych!

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 zamiar uczestnictwa w programie Owoce w szkole zgłosiło przeszło 10,1 tys. szkół podstawowych, do których uczęszcza przeszło 934 tys. uczniów klas I – III. To ok. 150 szkół i 22,5 tys. uczniów więcej niż w ubiegłym roku szkolnym!

Przypominamy, iż aby zgłoszona szkoła mogła otrzymywać owoce i warzywa musi zawrzeć umowę z jednym z zatwierdzonych dostawców, której kopię dostawca zobowiązany jest złożyć we właściwym Oddziale Terenowym ARR w terminie do 4 października 2012 r.

Lista zgłoszonych szkół podstawowych i wykaz zatwierdzonych dostawców opublikowane są na stronie internetowej ARR:

  • Lista zgłoszonych szkół podstawowych
  • Wykaz zatwierdzonych dostawców

Na podstawie zawartych w umowach danych o liczbie dzieci z klas I-III które będą brały udział w programie, ARR określi i opublikuje na stronie internetowej w terminie do 11 października 2012 r. informację o liczbie porcji owoców i warzyw, jaką otrzyma dziecko w I semestrze (minimum 2 porcje w tygodniu).

Pierwsze dostawy owoców i warzyw dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych rozpoczną się już od 15 października br. W ramach programu dzieci będą również brały udział w działaniach edukacyjnych dotyczących zdrowej diety, której niezbędnym elementem są owoce i warzywa.

Źródło: Agencja Rynku Rolnego
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here