Przeładowane pojazdy z bydłem!

Rozładunkami nadwyżki przewożonych zwierząt zakończyły się kontrole dwóch zespołów pojazdów przewożących bydło zatrzymanych do kontroli przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Przeładowane pojazdy ze zwierzętami
Przeładowane pojazdy ze zwierzętami

Pierwszy zespół pojazdów, przewożący 180 sztuk bydła, został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z Oddziału Terenowego w Grudziądzu na autostradzie A1 w okolicach węzła Nowe Marzy. Po skierowaniu na wagę okazało się, że zespół pojazdów zamiast dopuszczalnych 40 ton ważył o ponad 4 tony więcej (44,25 t). Z kolei drugi zespół pojazdów zatrzymany do kontroli na krajowej „dziesiątce” w okolicach Bydgoszczy był jeszcze cięższy i ważył ponad 46 ton (46,4 t). W obydwu przypadkach tak duże masy przewożonych ładunków spowodowały także przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdów na drogę.

Ukradł sprzęt rolniczy z gospodarstwa i sprzedał na złomie!

Ponadto masy całkowite i naciski osi pojazdów musiały zostać przywrócone do wartości zgodnych z przepisami, co wiązało się z rozładowaniem części przewożonych zwierząt na inne pojazdy. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania o nałożenie kar pieniężnych.

Źródło i fot.: ITD Bydgoszcz

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics