Przesunięte półtusze przeważyły nacisk osi

Źle zabezpieczone półtusze przesunęły się do tyłu chłodni i spowodowały przekroczenie nacisku osi na drogę. Interweniowali inspektorzy z Gniezna, którzy skierowali pojazd do kontroli wagowej.

Przesunięte półtusze przeważyły nacisk osi
Przesunięte półtusze przeważyły nacisk osi. fot.: WITD w Poznaniu

Inspekcja drogowa z Gniezna w Siedlcu, na drodze krajowej numer 92, zatrzymała kierowcę który przewoził 125 półtuszy wieprzowych do Swarzędza. Firma, która wykonywała przewóz, była również załadowcą i źle rozmieściła ładunek, który przy ruchu pojazdu przemieszczał się do tyłu. Spowodowało to przekroczenie dozwolonego nacisku grupy osi o 1,35 t, przy normie 19,00 t.

Gdyby pracownicy firmy prawidłowo zabezpieczyli ładunek, to nie doszłoby do naruszenia. Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą 6 tys. zł. Kierowca odjechał z mandatem karnym w wysokości 50 zł, ale wcześniej doprowadził pojazd do normatywności przez przeładowanie nadmiaru ładunku na inny podstawiony pojazd chłodnię.

Źródło i fot.: WITD w Poznaniu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE