Przymrozki nie odpuszczą. IMGW wydał prognozę zagrożeń

Ostatnie noce nie były łaskawe dla upraw. Przymrozki, nawet do minus 5 st. C. przy gruncie, w wielu miejscach w kraju mogły uszkodzić rośliny. Niestety, nie ma co liczyć na poprawę sytuacji –  dzisiaj rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń pierwszego stopnia przed przymrozkami do środy dla niemal całej środkowej i wschodniej części kraju. Ujemne temperatury mogą pojawić się także na północy kraju.

rolnik, IMGW, przymrozki, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Jak poinformował dzisiaj IMGW, w nocy z poniedziałek na wtorek w niemal całej środkowej i wschodniej oraz północno-zachodniej części kraju temperatura powietrza może spaść poniżej zera. Miejscami przy gruncie może być nawet minus 4 st. C.

Jak wynika z prognozy zagrożeń, alerty o przymrozkach mogą zostać wydane w województwach:

  • zachodniopomorskim, gdzie temperatura przy gruncie może wynieść minus 2 st. C.
  • mazowieckim, gdzie temperatura przy gruncie może wynieść minus 3 st. C.
  • warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie temperatura przy gruncie może wynieść minus 4 st. C.

Przymrozki również z wtorku na środę

IMGW prognozuje przymrozki również w noc z wtorku na środę. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami mogą zostać wydane dla woj. warmińsko-mazurskiego oraz woj. podlaskiego. Tam temperatura może spaść do minus 3 st. C. Zimno będzie także w woj. mazowieckim i lubelskim: nawet minus 2 st. C przy gruncie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że od środy temperatury będą wyższe. Ale do „Zimnej Zośki” zostało jeszcze 9 dni, więc wszystko może się zmienić…

Kamila Szałaj, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here