PSL proponuje Jurgielowi debatę

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował ministrowi rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi debatę o problemach rolnictwa. ASF, ceny skupu mleka, owoców i zbóż oraz wiek emerytalny – to kwestie, które w rozmowie z szefem resortu rolnictwa chcą poruszyć ludowcy.

 

\"rolnictwo,

 

Posłowie PSL zaniepokojeni katastrofalną sytuacją w rolnictwie skierowali podczas debaty do ministra Jurgiela szereg pytań, na które chcą znać odpowiedz rolnicy. – Co robicie, aby podnieść dopłaty dla rolników? Podczas kampanii przecież to obiecaliście. Jakie działania podjęliście na rynku zbóż, by podnieść ceny w skupie? Ziemniaki kosztują zaledwie 2 zł za 15 kg. Co zamierzacie z tym zrobić? Mleczarnie czekają na zapłatę za wyprodukowane mleko w proszku. Kiedy się tym zajmiecie? – pytał z mównicy sejmowej poseł PSL Paweł Bejda.


Poseł Jan Łopata chciał wiedzieć co rząd PiS zamierza zrobić z dramatycznie niską sprzedażą maszyn rolniczych, oraz co z zasiłkami dla rolników w związku ze stratami w wyniku klęsk żywiołowych.


W odpowiedzi minister Jurgiel zaoferował rozmowę o przyszłości rolnictwa w Polsce. Dlatego ludowcy poszli o krok dalej i zaprosili ministra do debaty.


– Niedawno zlekceważył pan debatę o rolnictwie, bo wybrał pan wyjście do kina. Teraz nie odpowiada pan na pytania posłów. W Polsce szaleje ASF, rząd PiS chce podnieść wiek emerytalny dla rolników, nie ma obiecanych cen minimalnych, które są najniższe w historii. Co pan w tych sprawach robi? Jeśli nie chce pan odpowiadać z trybuny sejmowej to wzywam pana do debaty publicznej. Czas poważnie porozmawiać o polskim rolnictwie panie ministrze – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL.

 

Redakcja AgroNews, fot.: psl.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here