PSL proponuje trzy rozwiązania, które realnie pomogą kredytobiorcą

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił kredytobiorców na obiad i postawił przed nami duży pusty talerz, z którego nikt nie skorzysta. Wakacje kredytowe i fundusz dla kredytobiorców nie spełniają oczekiwań Polaków, a mrzonki o WIBOR-ze premier oddaje w ręce bankowców. PSL proponuje trzy rozwiązania, które tu i teraz przyniosą korzyści Polakom: likwidacja podatku Belki, likwidacja marż od kredytów i wyemitowanie wysokoprocentowych obligacjipowiedział w Sejmie na konferencji prasowej wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak.

PSL proponuje trzy rozwiązania, które realnie pomogą kredytobiorcą
PSL proponuje trzy rozwiązania, które realnie pomogą kredytobiorcą

W walce z inflacją państwo polskie działa na dwa fronty. Rząd PiS w obawie o słupki poparcia inflację podsyca, a Narodowy Bank Polski gasi wyższymi stopami procentowymi. „Jestem jastrzębiem” – twierdzi prezes NBP, Adam Glapiński. „A my rozdamy ludziom pieniądze” – odpowiada rząd Mateusza Morawieckiego.

Rachunek za takie działania dostali już kredytobiorcy, których rząd i prezes NBP jeszcze niedawno namawiali do „tanich kredytów”, poprzez zapewnienia o tym, że „prawdopodobieństwo podwyżek stóp w czasie obecnej kadencji wynosi zero”.

Stopy procentowe zostały podwyższone już osiem razy

Wraz z nimi w górę poszybowały raty kredytów. Niektórzy już teraz płacą dwa razy wyższą ratę, niż w momencie zaciągania kredytu hipotecznego. A to jeszcze nie koniec podwyżek.

Widzieliśmy, że Mateusz Morawiecki wciąż jest bardziej banksterem niż premierem. Nie troszczy się o portfele Polaków. Jeśli tak dalej pójdzie, to coraz częściej będziemy przypominać jego słowa o „misce ryżu”, bo tyle zostanie Polakom – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie poseł PSL, Krzysztof Paszyk.

Rząd „usiłuje” teraz pomóc osobom, które wzięły kredyty mieszkaniowe i wpadły w pułapkę.

Projekt ustawy dotyczącej wparcia finansowego dla kredytobiorców idzie właśnie do społecznych konsultacji – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział system pomocy oparty na trzech filarach: długie wakacje kredytowe, Fundusz Wsparcia Kredytowego i zamiennik WIBOR-u opracowany (uwaga!) przez banki.

– Premier Mateusz Morawiecki zaprosił kredytobiorców na obiad i postawił przed nami duży pusty talerz. Oba instrumenty, zarówno dotyczący wakacji kredytowych, jak i fundusz dla kredytobiorców, to już są znane na rynku instrumenty, z których Polacy rzadko korzystają, ponieważ one nie spełniają ich oczekiwań – odniósł się do propozycji premiera Mateusza Morawieckiego wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak.

Jeżeli chodzi natomiast o WIBOR, to można być prawie pewnym, że zastąpienie WIBOR-u którymś z już istniejących bądź nowym, pośpiesznie wymyślonym wskaźnikiem okaże się spóźnione i niewiele zmieni w sytuacji kredytobiorców.

Mrzonki o WIBOR-ze premier oddaje w ręce bankowców. Nie dziwne, sam wywodzi się z tego sektora bankowego i dzisiaj Polacy słusznie mają pretensje do rządu i NBP, że próba walki z inflacją odbywa się właśnie kosztem kredytobiorców i pożyczkobiorców, a nie kosztem banków –kontynuował Dariusz Klimczak.

PSL proponuje trzy rozwiązania

PSL proponuje trzy rozwiązania, które tu i teraz przyniosą korzyść Polakom. Pierwsze – likwidacja podatku Belki. Drugie, likwidacja marż od kredytów, trzecia sprawa – wyemitowanie wysokoprocentowych obligacji, które pozwolą wreszcie Polakom na trzymanie pieniędzy w banku. Temu służyć ma nasza uchwała, którą na początek składamy i domagamy się, żeby zlikwidować podatek Belki, ponieważ dzisiaj oprocentowanie od oszczędności jest na śmiesznie niskim poziomie – podkreślił wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak.

Źródło: PSL

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Optymistyczne prognozy dla kierowców. Paliwa będą tanieć

Dwa długie weekendy listopadowe już za nami, ruch na drogach wrócił do normy, a więc i cena “dziewięćdziesiątki piątki” spadła. Średnio na stacjach jest...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics