PSL – Wzywamy rząd do debaty z przedsiębiorcami

Wzywamy rząd do debaty z przedsiębiorcami, by po fali epidemii, nie przyszła fala bankructw, z której się już pewnie nie podniesiemy – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej rzecznik PSL Miłosz Motyka.

PSL - Wzywamy rząd do debaty z przedsiębiorcami Miłosz Motyka
PSL – Wzywamy rząd do debaty z przedsiębiorcami Miłosz Motyka foto psl.pl

W wyniku zamknięcia działalności gospodarczej, w związku z obostrzeniami epidemicznymi wielu przedsiębiorców pozbawiono środków do życia. Część hotelarzy, restauratorów oraz właścicieli wyciągów z górskich miejscowości wypoczynkowych zapowiedziało, że od poniedziałku otworzy swoją działalność, bo są już na skraju wytrzymałości. Prawa do godnego życia siłą rzeczy pozbawiono także lokalnych pracowników.

Protesty te są swoistym wotum nieufności wobec tych wszystkich tarcz antykryzysowych

– Temu obywatelskiemu protestowi przedsiębiorców nie ma się co dziwić, bo zostali oni postawieni przed dramatycznym wyborem: z jednej strony przed śmiercią swoich firm, przed bankructwem, przed utratą własnych majątków, a z drugiej strony mają do wyboru walkę – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PSL. – Protesty te są swoistym wotum nieufności wobec tych wszystkich tarcz antykryzysowych, które okazały się papierowymi tarczami przygotowanymi przez rząd – dodał Miłosz Motyka.

Zdaniem ludowców tarcze antykryzysowe, które aktualnie przygotował rząd są nieskuteczne.

Rządzący powinni zastosować sprawdzoną strategię, gdzie warunkiem udzielenia rządowej pomocy dla przedsiębiorców jest poniesienie strat wynikające z epidemii, a nie rodzaj prowadzonej działalności.

PSL - Wzywamy rząd do debaty z przedsiębiorcami poseł Jarosław Rzepa
biorcami poseł Jarosław Rzepa foto: psl.pl

– Tarcze antykryzysowe przygotowane przez rządzących nie są skuteczne. To nie PKD powinno decydować o przyznaniu pomocy, lecz spadek dochodów. Jedynym efektem kryterium wprowadzonego przez rządzących jest podział przedsiębiorców – podkreślił obecny na konferencji poseł Jarosław Rzepa.

Zdaniem ludowców przedsiębiorcy potrzebują wsparcia także w postaci ulg od podatków.

– Opłaty za koncesje i pozwolenia, które ponoszą przedsiębiorcy, powinny zostać umorzone lub odroczone. Przedsiębiorcy ponoszą horrendalne koszty, a nie generują zysków. Państwo musi wreszcie usłyszeć ich głos – powiedział Jarosław Rzepa.

Według założeń z początku listopada, przy obecnym tempie wzrostu zakażeń cała Polska powinna być objęta żółtą strefą. Powinny już działać hotele, powinna zostać odmrożona branża turystyczna, powinny działać również restauracje, punkty usług i galerie handlowe.

Dalsze obostrzenia nie mają żadnego sensu.

Widzimy jakie spustoszenie gospodarcze wywołują, a po drugie nie przynoszą efektów – stwierdził rzecznik PSL. Należy uruchomić gospodarkę na tyle, na ile jest to możliwe w reżimie sanitarnym – dodał Motyka.

– Wzywamy rząd do debaty z przedsiębiorcami, do dyskusji, do tego, żeby po fali epidemii nie przyszła fala bankructw, z której się już pewnie nie podniesiemy – apelował rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, Miłosz Motyka.

Źródło i foto psl.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here