PSL żąda 10% na rolnictwo z Funduszu Odbudowy

Miliardy dla polskich pokoleń to zbyt poważna sprawa, by się spierać o bzdety. Jeśli premier Morawiecki nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za pomyślne rozmowy w tej sprawie, to my zapraszamy do dialogu. Chcemy poprzeć ten projekt. Mamy jednak swoje warunki: 30 tys. kwoty wolnej, 10% na rolnictwo czy transparentność w podziale funduszy – poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie ludowcy.

PSL żąda 10% na rolnictwo z Funduszu Odbudowy
PSL żąda 10% na rolnictwo z Funduszu Odbudowy Fot.: PSL

Polska potrzebuje dzisiaj poważnej debaty w Parlamencie i większości 2/3 głosów do ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Dlatego ludowcy ponownie zwrócili się na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie do premiera Morawieckiego, by zaczął poważnie rozmawiać z opozycją w tej sprawie.

Ratyfikacja ta musi się odbyć na podstawie polskiego prawa, w zgodności z Konstytucją – zaznaczył prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Panie premierze to, że pan nie ma poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy to jest jedna kwestia. Druga kwestia to jest pana odpowiedzialność, pańskiego obozu, prezydenta Rzeczpospolitej i wszystkich ze strony rządzącej do tego, żeby usiąść z opozycją do rozmowy na temat ratyfikacji – powiedział lider PSL.


Ratyfikacja decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE musi być powiązana z dyskusją o Krajowym Planie Odbudowy.

– Nie ma innego wyjścia z tego powodu, że w myśl artykułu 90. Konstytucji to właśnie Sejm i Senat większością 2/3 głosów będzie musiał ratyfikację Funduszu Odbudowy zatwierdzić – wyjaśnił obecny na konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski.

– Mówimy to, nie po to, żeby mieć jakąś satysfakcję, tylko żeby uzmysłowić, że jesteśmy gotowi do dyskusji. Po to, aby w Krajowym Planie Odbudowy znalazły się postulaty polskich samorządowców, przedsiębiorców, związków zawodowych i tych wszystkich, którzy będą beneficjentami tych środków – dodał wicemarszałek Sejmu.

PSL grozi, że nie zagłosuje za Funduszem Odbudowy

Ostrzegł jednocześnie, że PSL nie zagłosuje za Funduszem Odbudowy, jeżeli nie będzie dyskusji na temat Krajowego Planu Odbudowy.

Nie poprzemy czegoś, co zamiast być Funduszem Odbudowy stanie się funduszem wyborczym PiS – stwierdził Piotr Zgorzelski.

Wicemarszałek Sejmu poinformował, że zlecił Biuru Analiz Sejmowych opinię, z której jednoznacznie wynika, że zarówno Sejm i Senat będą musiały przyjąć ratyfikację większością 2/3 głosów.

– A zatem opozycja jest potrzebna – podkreślił Piotr Zgorzelski.

Źródło: PSL

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − czternaście =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE