Pszenica w dół, ale kukurydza i oleiste w górę na otwarciu tygodnia

Prognoza upalnej pogody w najbliższych dwóch tygodniach w USA wsparła w poniedziałek ceny kukurydzy i soi w Chicago. Presja zbiorów pszenicy na półkuli północnej (w USA zebrano 63% areału upraw ozimych) i drożejący dolar mocno przeceniły to zboże w Chicago (-4%) i w mniejszym zakresie na giełdzie w Paryżu (rekordowo tanie euro sprzyja eksportowi z UE).

Olej palmowy odrabia bardzo powoli straty, gdy Indonezja podnosi z 30% do 35% (testuje 40%) limit zawartości tego oleju w ON.

Dzisiaj (wtorek) USDA opublikuje swój comiesięczny raport na temat podaży i popytu, który zawierać będzie zaktualizowane szacunki produkcji w Ameryce Południowej, USA i w skali globalnej. Raport opublikowany będzie o 18:00 naszego czasu, czyli jeszcze przed zamknięciem sesji w Paryżu. Można się spodziewać dużej zmienności na rynku po publikacji danych.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródlo cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Siew materiału kwalifikowanego

W praktyce rolniczej są trzy możliwości zwiększenia dochodowości w produkcji rolniczej. Pierwsza to wzrost plonu, a dalej obniżenie kosztów produkcji oraz wzrost ceny...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE