Ptasia grypa nie odpuszcza. Jest 36. ognisko

"Trzydzieste szóste ognisko wysoce zjadliwej ptasiej grypy (H5N8) odkryto w gospodarstwie w miejscowości Poręba Żegoty ( gmina Alwernia, powiat chrzanowski, województwo małopolskie). Gospodarstwo utrzymywało 741 sztuk ptaków. Między innymi: kury, pawie, perliczki, bernikle czy kaczki" – poinformował Główny Lekarz Weterynarii, na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 30 stycznia 2017 r. z PIW-PIB w Puławach.

 

\"Rolnictwo,

 

Służby weterynaryjne wykonują w gospodarstwie wszystkie procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu.

"Istnieje konieczność stosowania przepisów zawartych w obowiązującym od dnia 28 grudnia 2016 r. rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. 2016, poz. 2091)" – przypomniał Główny Lekarz Weterynarii.

Pół Polski zostało już zaatakowane przez ptasią grypę. Wirus pojawił się już w ośmiu województwach – ostatnio na Mazowszu, gdzie produkuje się najwięcej drobiu rzeźnego w kraju.

 

Redakcja AgroNews,
fot.:flickr.com/SMc Garnigle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here