PUH „Chemirol” promuje rolnictwo wśród młodych

Dedykowane potencjalnym studentom wydziałów rolniczych, wydarzenie Inżynieralia 2022, odbyło się na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Partnerem spotkania było PUH „Chemirol” sp. z o.o., które konsekwentnie promuje pozytywny wizerunek polskiego rolnictwa. W ramach budowania relacji z pokoleniem, które za kilka lat wejdzie w aktywne życie zawodowe, przedstawiciele spółki rozmawiali z tegorocznymi maturzystami, o tym jakie perspektywy daje  praca w rolnictwie.

PUH „Chemirol” promuje rolnictwo wśród młodych

Inżynieralia 2022 to wydarzenie, które dedykowane jest uczniom szkół średnich. Podczas eventu młodzież dowiedziała się, jakie kierunki oferuje uczelnia, zwiedziła kampus i laboratoria uczelni oraz wysłuchała prezentacji firm działających w branży rolniczej.

Jednym z prelegentów Inżynieraliów byli przedstawiciele spółki Chemirol, która umacnia współpracę z uczelniami wyższymi. Dr Alicja Malewicz – Pełczyńska oraz Krzysztof Bzdęga przedstawili maturzystom profil firmy oraz uświadomili przyszłych studentów, jakie mają możliwości pracy po ukończeniu studióww strukturach firmy Chemirol. Opowiedzieli również o tym, jak wizerunek polskiego rolnictwa zmienił się na przestrzeni ostatnich lat oraz jak dynamiczny jest rozwój w zakresie nowych technologii stosowanych obecnie w branży rolniczej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli również w dyskusjach oraz wymianie doświadczeń na stoisku firmy Chemirol.

PUH „Chemirol” promuje rolnictwo wśród młodych

– Transfer wiedzy jest istotnym elementem społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Chemirol jako firma dbająca o relacje z interesariuszami aktywnie bierze udział we wszystkich inicjatywach, w których może pokazać, jak rozwija się polskie rolnictwo. Zależy nam, aby młodzi ludzie, świadomie oraz z dumą wybierali kierunki rolnicze. Kierunki, które dadzą im możliwość doskonalenia zawodowego oraz znalezienia satysfakcji z wykonywanej pracy. Nasz udział w Inżynieraliach 2022, organizowanych przez Politechnikę Bydgoską, to jeden z elementów polityki employer brandingowej realizowanej przez naszą firmę – skomentowała udział firmy w wydarzeniu dr Alicja Malewicz – Pełczyńska, Dyrektor Działu Marketingu i PR.

Firma Chemirol wspiera bezpieczeństwo na wsi

PUH „Chemirol” sp. z o.o. przywiązuje dużą wagę do bliskich relacji ze światem naukowo-dydaktycznym. Od wielu lat współpracuje z uczelniami wyższymi w Polsce. W ramach współpracy z Politechniką Bydgoską firma prowadzi wspólne projekty badawcze i dydaktyczne. Podejmuje również działania w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez współudział w wykładach oraz prezentacjach. Spółka umacnia współpracę
z uczelniami wyższymi między innymi w celu promocji studiów na wydziałach rolniczych. Połączenie doświadczenia pracowników Chemirolu z wiedzą wykwalifikowanej kadry uniwersyteckiej daje możliwość doskonalenia programów kształcenia i tym samym wzbogacenia oferty edukacyjnej.

Źródło i fot.: PUH „Chemirol”

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

xFarm Technologies stawia na rolnictwo zrównoważone

Nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności została firma xFarm Technologies działająca w sektorze cyfryzacji agrobiznesu, która dostarcza rozwiązania wspierające rolników w optymalizacji zasobów, oszczędzaniu czasu i pieniędzy...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics