Putin: Rosja jest gotowa na zniesienie embarga

Rosja jest gotowa na cofnięcie embarga, pod warunkiem, że UE zniesie sankcje na Moskwę za politykę prowadzoną wobec Ukrainy – poinformował austriacki portal www.aiz.info.

rolnik, rolnictwo, zniesienie embarga, embargo, Putin, Rosja, rosyjskie embargo

Według portalu prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził gotowość swojego kraju do zakończenia embarga na unijną żywność, które obowiązywało od 2014 r. Warunkiem byłoby jednak zniesienie sankcji nałożonych na Moskwę za politykę prowadzoną wobec Ukrainy.

– Nawet jeśli rosyjscy producenci rolni nie byliby z tego zadowoleni, musielibyśmy to zrobić po wyeliminowaniu rzeczywistej przyczyny środków zaradczych – powiedział Putin w poniedziałek w Symferopolu, w odpowiedzi na pytanie członka francuskiego parlamentu.

Według służby prasowej Kremla, Putin spotkał się „z przedstawicielami francuskiej polityki” przy okazji obchodów pięciolecia zawłaszczenia Półwyspu Krymskiego. Ten Dzień w Rosji obchodzony jest jako zjednoczenie z historyczną ojczyzną.

W trakcie rozmowy przyznał, że wzajemne sankcje znacznie zaszkodziłyby gospodarkom Rosji i UE. Jednak rosyjski sektor rolnictwa skorzystał na tym: Putin wspomniał o postępach Rosji w eksporcie pszenicy, ale także drobiu i wieprzowiny.

Redakcja AgroNews, na podst. aiz.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here