Race i zabarykadowane drzwi słomą! Tak rolnicy witają nowego ministra rolnictwa

Dziś wczesnym rankiem przed wejściem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiciele AgroUnii, Przemysłu Futrzarskiego oraz  PZHiPBM zamanifestowali sprzeciw zarówno dla głośnej ustawy, tzw. “Piątki dla zwierząt” jak i nowego ministra.

Około  6:30 związkowcy przybyli pod Ministerstwo Rolnictwa podpalili race i zabarykadowali słomą drzwi. Obok wejścia rozwinęli czarny baner z napisem: “Puda? Nie znamy! Wieś ma już swego ministra rolnictwa!”

Tym hasłem protestujący rolnicy pokazali sprzeciw dla nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy i jednocześnie poparcie dla ustępującego ze stanowiska ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Jutro cała Polska stanie

Następnie zgromadzonym mediom opowiedzieli, dlaczego tak postąpili oraz jak będą wyglądały dalsze ich kroki:

Jutro cała Polska stanie. Mamy na dziś potwierdzone ok. 100 blokad drogowych w całym kraju – powiedział Michał Kołodziejczak.

Dzisiejsza akcja skierowana jest przeciwko nowemu ministrowi rolnictwa, który został powołany po to, by to rolnictwo zniszczyć. My nie mamy tutaj żadnych wątpliwości. Ta słoma symbolizuje zamknięte drzwi dla takich ludzi. A widać, że Jarosław Kaczyński gra w taką grę va banque i sprawdza na ile sobie może pozwolić jeżeli chodzi o rolnictwo i pozwala sobie na bardzo dużo. Ale nie ma i nie będzie na to naszej zgody – podsumował Michał Kołodziejczak z AgroUnii.

Oprac. i fot. na podst. FB Agrounia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here