Resort rolnictwa wydłuża termin składania wniosków o dopłaty

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydłuża termin przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy będą mogli składać wnioski o pomoc do 17 czerwca.

Resort rolnictwa wydłuża termin składania wniosków o dopłaty

Resort Rolnictwa opublikował projekt rozporządzenia zmieniającego końcową datę przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie: W związku z trwającymi na forum Unii Europejskiej pracami nad uproszczeniem przepisów Wspólnej Polityki Rolnej oraz z uwagi na występujące w Polsce niekorzystne warunki pogodowe, co stanowi utrudnienie dla rolników, zachodzi potrzeba wydłużenia terminu składania wniosków o przyznanie ww. płatności oraz zgłaszania zmian do tych
wniosków
– czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Dopłaty bezpośrednie – wnioski do 17 czerwca

O zmianę terminu naboru wniosku upominali się rolnicy: Potrzeba wydłużenia terminu składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych została przekazana przez: Krajową Radę Izb Rolniczych, Związek Rewizyjny Spółdzielczości
Rolniczej, doradców rolniczych oraz rolników indywidualnych. W związku z powyższym w projekcie rozporządzenia zaproponowano, aby termin składania wniosków został wydłużony w 2024 r. o 1 miesiąc, tj. do dnia 17 czerwca (15 i 16 czerwca przypada w sobotę i niedzielę), a  termin składania zmian do wniosku o przyznanie płatności zostanie wydłużony do dnia 12 lipca.

Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem ogłoszenia. Projektowane rozporządzenie nie nakłada żadnych obowiązków na beneficjentów korzystających z pomocy, a jednocześnie wprowadza rozwiązanie korzystne dla potencjalnych beneficjentów, jakim jest umożliwienie złożenia wniosków o przyznanie wsparcia po upływie ustawowego terminu na ich złożenie.

Przedłużenie terminu składania wniosków może wpłynąć na wydłużenie terminu realizacji wypłat.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics