Rolnicy nie odpuszczają. Zablokowali wjazd do zakładu mięsnego

Około 200 rolników pod Wieruszowem w miejscowości Dobrydział nie wpuściło do zakładów mięsnych Wędlinka tira przewożącego mięso. Zrobili to w proteście przeciwko sprowadzaniu gorszej jakości tusz z zagranicy.

protest rolników, Dobrydział , Zakłady Wędlinka, świnie, trzoda chlewna

Kolejny protest rolników

– Hodowcy trzody chlewnej z rolniczej Solidarności z powiatu piotrkowskiego od godziny siódmej blokują wjazd na teren zakładu – podaje Polskie Radio Łódź.

– Rolnicy nie są w stanie utrzymać się na rynku z powodu zbyt niskich cen skupu – mówi na antenie rozgłośni Janusz Terka, jeden z uczestników protestu.

– Zakłady “Wędlinka” według naszej wiedzy bazują głównie na surowcu sprowadzonym z Zachodu. Surowca polskiego praktycznie nie przetwarzają. Jesteśmy pod zakładem, podobnie jak w Rawie Mazowieckiej, ale nie chcemy utrudniać życia uczestnikom ruchu, nie chcemy wychodzić na drogi – zapewniał w rozmowie z radiem rolnik.

Rolnicy czekają na przyjazd służb weterynaryjnych. Jak mówią na antenie radia, chcą, by mięso z ciężarówki zostało przebadane i ocenione pod względem jakości i przydatności do przetwórstwa.

Podobny protest rolników odbył się kilka dni temu w Rawie Mazowieckiej przed zakładami mięsnymi Food Service. Rolnicy zablokowali wtedy także trasę S8.

oprac. Kamila Szałaj, na podst. Polskie Radio Łódź, Nasze Miasto Ełk, fot. NSZZ Solidarność RI

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − two =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE